Głównej zawartości

W miniony piątek na terenie całej Polski, w tym również na drogach powiatu stargardzkiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, wypadków w których zdrowie, a nawet życie tracą nie tylko kierujący pojazdami ale także pasażerowie i niechronieni uczestnicy ruchu - piesi. Działania te miały na celu uświadomienie uczestnikom ruchu jakie konsekwencje niesie za sobą ignorowanie przepisów ruchu drogowego, jak również dyscyplinowanie osób poruszających się z większą niż dozwolona znakami prędkość. Policjanci apelowali do kierujących o poruszanie się po drogach z prędkością bezpieczną- taką, która w każdym przypadku, każdej dynamicznej sytuacji jaka może nas spotkać podczas jazdy da możliwość w pełni zapanowania nad pojazdem, by nie dochodziło na naszych drogach do tragicznych w skutkach zdarzeń .

Podczas działań na terenie Powiatu Stargardzkiego funkcjonariusze ujawniali kilkadziesiąt wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości.