Głównej zawartości

Kolejna wystawa w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza w Starostwie Powiatowym w Stargardzie została otwarta dziś przed południem.

Tym razem podziwiać można fotografie autorstwa Pani Reginy Skulskiej, która jeszcze do niedawna fotografowała jedynie dla siebie. Dopiero za namową znajomych postanowiła przedstawić swoje prace po raz pierwszy na wystawie w 2016 roku. Pomimo wykonywania zachwycających prac, sama autorka jest bardzo skromna, mówi, że nie uważa się za artystkę. Podkreśla, że fotografuje to co widzi w danej chwili, nie „czatuje” na odpowiedni moment. Często natomiast bardzo spontanicznie zatrzymuje się w różnych miejscach aby wykonać zdjęcie. Jej prace przedstawiają przede wszystkim przyrodę i krajobrazy.

Wystawę tradycyjnie otworzyła Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki. Odnosząc się do prac Pani Reginy żartobliwie stwierdziła, że autorka musiała zawrzeć ze zwierzętami specjalny pakt, gdyż nikomu nie pozują one  tak jak jej. Wiele fotografii dzikiej natury autorstwa Pani Reginy Skulskiej z lisami, sarnami czy królikami zdecydowanie może wywoływać takie przypuszczenie. 

Wystawę można oglądać do 26 lutego bieżącego roku.