Głównej zawartości

Wczoraj uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie odwiedzili  Komendę Powiatową Policji w Stargardzie.

Na miejscu uczniów przywitał osobiście Pan Komendant insp. Robert Nowak wraz z komisarzem Inkiem. Po krótkiej prezentacji specyfiki i zasad pełnienia służby, młodzież miała możliwość zasiąść za biurkiem szefa stargardzkiej Policji.

Kolejnym punktem wizyty były odwiedziny  przewodników psów służbowych. Policjanci przybliżyli młodzieży zasady pracy z czworonogami, a także zaprezentowali pokaz posłuszeństwa swoich pupili. Podczas wizyty nie zabrakło szkolenia z zakresu zabezpieczania śladów daktyloskopijnych. Zajęcia te zostały przeprowadzone przez stargardzkich techników kryminalistyki.

Młodzież nie omieszkała zwiedzić budynku Komendy. Uczniowie kolejno poznali: stanowisko kierowania, pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Po zakończonym zwiedzaniu Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przyszedł czas na zajęcia           z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas tej pogadanki przekazywano słuchaczom najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także przypomniano zasady zachowania się wobec osób obcych.

Zajęcia przeprowadzone w budynku Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie były elementem poznania zawodu policjanta oraz specyfiki pełnienia służby w różnych pionach jak również przypomnieniem zasad bezpieczeństwa.