Głównej zawartości

W związku z przypadających w lutym „Dniu Kota”, w ZS NR 5 miniony tydzień poświęcony był właśnie tym zwierzętom.

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy podczas kociego tygodnia na zajęciach wykonywali prace związane tematycznie z tymi pupilami. Koty królowały w pracowni szycia, ogrodniczej, techniki i żywienia, a także na zajęciach kształtujących kreatywność. Prace wykonywane były przy użyciu szerokiej gamy materiałów i przy wykorzystaniu różnych technik, co zaowocowało bardzo ciekawą wystawą.

Przygotowano również wystawę fotograficzną „Mój kot w obiektywie”, na której uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zaprezentowali zdjęcia swoich kotów. W bibliotece szkolnej zostały wystawione książki poświęcone kotom, a także bardzo ciekawa kolekcja kubeczków oczywiście z kotem w roli głównej. Ponadto rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą maskę karnawałową, w stylizacji kocich oczu. W głosowaniu zwyciężyła maska wykonana przez Kamila Kubiaka, ucznia klasy II O. Miejsce II przypadło masce zrobionej przez Mateusza Świątka, miejsce III zajęła praca Klaudii Flejterskiej – uczniowie klasy I P. Zwycięzcom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

Aby przybliżyć młodzieży sylwetkę bohatera tygodnia, czyli kota, przygotowano prezentacje multimedialną. Podczas projekcji można było dowiedzieć się gdzie i kiedy kota udomowiono, jaki jest, a także poprawić sobie humor oglądając filmiki z nim w roli głównej. Koci tydzień miał na celu uwrażliwienie uczniów na los tych zwierząt, zwłaszcza zimą, kiedy powinniśmy pomóc kotom przetrwać ten ciężki i trudny czas. Z racji kończącego się karnawału imprezą wieńczącą obchody Dnia Kota była zabawa karnawałowa, podczas której wszyscy mogli potańczyć przy dobrej muzyce.

Kocie święto w szkole zorganizowała p. Eliza Miłek.

Fot. ZS NR5