W miniony czwartek dzielnicowi Posterunku Policji w Suchaniu wraz ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Dobrzany na terenie miasta i gminy Suchań przeprowadzili działania prewencyjne.

Podczas akcji funkcjonariusze mając na uwadze zagrożenia naniesione na Krajowa Mapę Zagrożeń uwadze poddali stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze nr 10 przebiegającej przez miejscowość Suchań. Policjanci monitorowali zachowanie kierujących w rejonach przejść dla pieszych. Reagowali na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Drugim celem działań było zwrócenie uwagi na ład i porządek publiczny w rejonach sklepów na terenie gminy Suchań. Mundurowi kontrolowali, czy pod sklepami nie dochodzi do zachowania niezgodnego z prawem, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, czy też zaśmiecania tych miejsc.

Następnie wraz ze Strażnikami Nadleśnictwa Dobrzany dokonali kontroli wielu duktów leśnych, oraz legalności wywożonego drzewa z lasu.

Podczas działań policjanci dokonali kilkudziesięciu kontroli trzeźwości kierujących. W stosunku do osób popełniających wykroczenia dzielnicowi stosowali pouczenia. W kilku przypadkach popełnienie wykroczenia zakończyło się nałożeniem mandatu.