W piątek, 16 lutego w Stargardzkim Centrum Kultury ogłoszono wyniki plebiscytu Sportowiec Ziemi Stargardzkiej.

Sportowcem Ziemi Stargardzkiej został koszykarz Spójni Stargard Hubert Pabian. Spójnia jest liderem tabeli w sezonie 2017/2018. Hubert Pabian jest nie tylko najlepszym strzelcem i zbierającym, ale również drugim strzelcem I ligi. Nagrodą za zwycięstwo było  4 tysiące złotych, które otrzymał od Prezydenta Stargardu Rafała Zająca.

Katarzyna Mądrowska- zapaśniczka Feniksa Pesty Stargard, zajęla II miejsce. W zeszłym roku została mistrzynią Polski seniorek i młodzieżowców. Nagrodą dla Katarzyny Mądrowskiej było 2 tysiące złotych od Starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.

Miejsce trzecie przypadło Karolowi Ostrowskiemu pływakowi z Gminy Stargard. W minionym roku zdobył złoty medal mistrzostw Europy juniorów w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym. Nagrodą było tysiąc złotych od Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stargardzie Marcina Przepióry. Karolowi Ostrowskiemu przyznano również nagrodę specjalną Głosu Szczecińskiego w wyniku głosowania czytelników. Nagroda było  trzydniowy pobyt w Dolinie Charlotty Resort&Spa dla dwóch osób.

Pozostali laureaci to: Monika Koprowska z Gminy Chociwel, piłkarka ręczna Pogoni Szczecin, Aleksandra Trojanowska z Gminy Chociwel, pięściarka Skorpiona Szczecin, Radosław Bortnowski, lider ATS Stargard, Michał Mikołajczyk z Gminy Dolice, zwycięzca Dolickiej Ligi Darta, Maksymilian Blinkiewicz z Gminy Dolice, zwycięzca zawodów Pucharu Polski WRPF do lat 21 w wyciskaniu sztangi leżąc, Maciej Więcek, piłkarz drugoligowych Błękitnych Stargard, Sebastian Szotowicz, ultramaratończyk ze Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki.

Trenerem roku został Krzysztof Koziorowicz, szkoleniowiec koszykarzy Spójni Stargard. Drugie miejsce zajął Tomasz Stasiak, trener mieszanych sztuk walki z Berserkers Team Stargard, a trzecie przypadło Piotrowi Kaczorowi z gminy Dolice, pod którego kierunkiem Biali Sądów w minionym roku awansowali do wojewódzkiej okręgówki.

Stargard Ja się nie ścigam, czyli środowe bieganie w parku Chrobrego w Stargardzie zostało wybrane wydarzeniem sportowym roku i otrzymało statuetkę od Głosu.

Sportowcami roku w poszczególnych gminach zostali: Monika Koprowska (Gmina Chociwel), Dawid Dziewiński (Gmina Dobrzany), Maksymilian Blinkiewicz (Gmina Dolice), Paweł Duda (Gmina Ińsko), Agnieszka Skrzypulec (Gmina Kobylanka), Wojciech Lada (Gmina Marianowo), Konrad Majdziński (Gmina Stara Dąbrowa), Karol Ostrowski (Gmina Stargard), Oliwia Chudyk (Gmina Suchań). Sportowcem miasta Stargard został Hubert Pabian. Sportowców gmin nagrodzili burmistrzowie i wójtowie. W plebiscycie przyznano również  nagrodę specjalną dla Berserker Team za organizację imprezy Berserk 2017 Bez Barier.

Na uroczystości ogłoszono także nadzieje olimpijskie na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku: lekkoatletkę Paulinę Kaczyńską i uprawiającą karate Berenikę Prządkę. Były również przyznane kółka olimpijskie. Otrzymali je lekkoatleci Gabriela Jagiełka i Mateusz Modrzejewski. Kółka wręczyła Agnieszka Skrzypulec, olimpijka z gminy Kobylanka.

Fot. T. Surma