15 lutego 2018 r. odbył się XIX Wojewódzki Turniej Gier i Zabaw Ruchowych Szkół i Ośrodków Specjalnych, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie. W zawodach wzięło udział 8 szkół i ośrodków specjalnych z województwa zachodniopomorskiego.

Wszyscy zawodnicy rywalizowali ze sobą w 8 konkurencjach sportowych prowadzonych w formie wyścigów rzędów. Trzy najlepsze drużyny walczyły w finale o puchar ufundowany przez Starostę Stargardzkiego Panią Iwonę Wiśniewską.

Wyniki Turnieju:
          I miejsce - SPS w Stargardzie
          II miejsce - MOS w Waniorowie
          III miejsce - ZSS w Goleniowie
          IV miejsce - SOSW w Pyrzycach
          V miejsce - PSPS nr 25 w Szczecinie
          VI miejsce - SOSW w Suliszewie
          VII miejsce - SOSW w Policach
          VIII miejsce - PSPS nr 67 w Szczecinie

SPS w Stargardzie reprezentowali: Oskar Rakowiecki, Jakub Pasierbiewicz, Hubert Warakomski, Jakub Kownacki, Kornelia Hendel, Miłosz Hendel i Przemysław Szczepaniak. Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomami, medalami oraz upominkami. Wyróżniono i nagrodzono również  najmłodszych zawodników Turnieju.

Imprezę finansowo bądź rzeczowo wsparli: Starostwo Powiatowe w Stargardzie, Urząd Miejski Stargard, UKS „Herkules - Stargard”, Rada Rodziców SPS w Stargardzie. Zawody sportowe przygotowała i prowadziła Ewa Kozak we współpracy z nauczycielami: Elizą Ufnowską, Joanną Pepłowską i Ryszardem Jarzyną.