Głównej zawartości

20 kwietnia Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie oraz Książnica Stargardzka organizują konferencję pt. „Komiks w edukacji humanistycznej” dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Głównym założeniem konferencji jest wzbogacenie warsztatu nauczycieli o środek wyrazu oraz medium komunikacyjne i artystyczne, jakim jest komiks, a także poznanie miejsca i roli komiksu i edukacji. Zapoznanie uczestników konferencji z wynikami badań czytelnictwa komiksów w polskich bibliotekach oraz podsumowanie dziesięciu edycji Powiatowego Konkursu na Komiks - Mój ulubiony bohater literacki w epoce, pokaże miejsce komiksu we współczesnej przestrzeni czytelniczej.

W programie konferencji znajdą się: wykład wprowadzający na temat komiksu, który wygłosi prof. Jerzy Szyłak (jeden z najważniejszych polskich badaczy komiksu, autor licznych artykułów, książek o historii i teorii komiksu, scenarzysta komiksowy, literaturoznawca, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego: komiksowe adaptacje literatury; czytelnictwo komiksów w polskich bibliotekach; 10 lat z komiksem – podsumowanie Powiatowego konkursu na Komiks; przygoda z komiksem Dominiki Borowskiej uczennicy I LO; wykorzystanie komiksu w pracy z młodzieżą.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa prac komiksowych laureatów dziesięciu edycji Powiatowego Konkursu na Komiks.

Wszyscy zainteresowani konferencją mogą zgłaszać swój udział do 30 marca 2018r. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły i nauczany przedmiot. Zgłoszenia należy kierować telefonicznie do PODN w Stargardzie, tel. 91578 67 80 lub pocztą elektroniczną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W złączeniu program konferencji.

Attachments:
Download this file (PROGRAM KONFERENCJI.pdf)PROGRAM KONFERENCJI.pdf[ ]2909 kB