Głównej zawartości

Policjanci, pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, oraz funkcjonariusze ZK w Stargardzie, a także osoby nie związane z mundurem w ramach akcji “spoKREWnieni służbą” oddali dzisiaj krew, coś co jest najcenniejsze i ratuje ludzkie życie, wszystko w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Akcja „spoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca 2017 roku w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Radzieckiemu. Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.

Dzisiaj zarejestrowanych zostało 30 dawców, z czego 29 oddało krew. Pozyskując przy tym ponad 13 litrów drogocennej krwi.

Przypominamy, że w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” krew można oddawać przez cały marzec. Akcja ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział.