Głównej zawartości

W piątek 16.03.2018. dzielnicowi Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wraz z komisarzem INKIEM odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Stargardzie.

W miniony piątek stargardzcy dzielnicowi wraz z komisarzem Inkiem odwiedzili uczniów klas drugich w Szkole Podstawowej nr 8 w Stargardzie. Podczas spotkania dzielnicowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także o  zasadach zachowania się w stosunku do osób im nieznanych. Podczas przeprowadzonej pogadanki omawiane były zasady zachowania się w szkole, na placach zabaw, a także o niebezpieczeństwie jakie grozi podczas wchodzenia na lód.

Policjanci przybliżyli najmłodszym sylwetkę dzielnicowego, zadania jakie wykonuje podczas swojej pracy, a także wyposażenie jakie posiada funkcjonariusz podczas wykonywania czynności służbowych.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć wyposażenie policjanta jakim jest kamizelka kuloodporna, którą nawet mogli przymierzyć.

Nieodłącznym kompanem stargardzkich mundurowych jest komisarz Inek, który przyjmowany jest wraz z funkcjonariuszami z uśmiechem i zadowoleniem wśród dzieci. Najmłodsi chętnie przytulają się do „INKA” przybijając mu „piątkę”.

Dzielnicowi stargardzkiej komendy cyklicznie odwiedzają uczniów szkół na terenie naszego powiatu przeprowadzając pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz zasadach zachowania się najmłodszych w różnego rodzaju sytuacjach jakie mogą je spotkać na co dzień.