W minionym tygodniu dzielnicowi Rewiru II Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wraz z funkcjonariuszami stargardzkiej drogówki, a także przyjacielem najmłodszych komisarzem Inkiem odwiedzili kolejne stargardzkie przedszkola.

Tym razem stargardzcy mundurowi odwiedzili najmłodszych z przedszkoli „Na zielonym wzgórzu”, oraz „Tęczowa przygoda”. Podczas wizyty policjantki rozmawiały z maluchami na temat bezpieczeństwa podczas zabaw a także spacerów. Poruszane były również tematy związane z zachowaniem się dzieci w stosunku do osób obcych. Funkcjonariuszki w obecności „INKA” opowiadały o swojej pracy a także zaprezentowały dzieciom elementy wyposażenia jakie posiadają policjanci podczas pełnienia służby.

Wizyta mundurowych a w szczególności komisarza wywołała na buziach najmłodszych uśmiech i ogromne zadowolenie. Dopełnieniem wizyty była możliwość przymierzenia policyjnych czapek i możliwość przytulenia się do INKA, łącznie z przybiciem „piątki”.

Stargardzcy mundurowi cyklicznie odwiedzają najmłodszych w przedszkolach oraz szkołach na terenie naszego powiatu prowadząc pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zabaw, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stałym kompanem tych wizyt jest  przyjaciel najmłodszych „oficer INEK”.