W nagłych sytuacjach, gdy poszkodowany człowiek potrzebuje szybkiej interwencji, która decyduje o jego zdrowiu i życiu, potrzeba szybkiej reakcji. Bywa z tym problem, zwłaszcza kiedy służby ratownicze są jeszcze w drodze, natomiast świadkowie nie do końca wiedzą, co mają zrobić. Brak podstawowych nawyków przy udzielaniu na miejscu pierwszej pomocy przynosi niejednokrotnie dramatyczne konsekwencje.

Wiedząc o tym działacze Koła Terenowego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Chociwlu, organizują kurs pierwszej pomocy dla mieszkańców gminy. To wspólny projekt realizowany wspólnie z samorządem Gminy Chociwel, w ramach unijnego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zajęcia odbywać się będą pod wspólnym hasłem: „W zdrowym środowisku- zdrowy człowiek”. Czterogodzinny kurs pierwszej pomocy  zostanie zorganizowany w Hali Widowiskowo Sportowej w Chociwlu.  Zainteresowani udziałem  mogą wybrać jeden z dwóch  terminów zajęć: 30. 04. lub 7.05.2018 r.  Organizatorzy zakładają, że w każdym kursie może uczestniczyć maksymalnie 20 osób. O przyjęciu decyduje zatem kolejność zgłoszeń.

Każdy z przyjętych i zakwalifikowanych uczestników otrzyma do swojej dyspozycji apteczkę z podręcznymi środkami zabezpieczenia medycznego. Więcej informacji udzieli zainteresowanym Andrzej Zieliński, Prezes Koła Terenowego w Chociwlu, dostępny pod nr. tel.: 503 056 039.

Działacze Polskiego Towarzystwa  Walki z Kalectwem przypominają, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc ważna jest kolejność zgłoszeń.  W ramach czterogodzinnych zajęć warto przypomnieć sobie o podstawowych zasady niesienia pierwszej pomocy. Mogą okazać się przydatne- nie tylko w dramatycznych okolicznościach.