Głównej zawartości

Nieczęsto się zdarza, by po przekroczeniu progu budynku urzędu znaleźć się w innym wymiarze. Taka okazja będzie natomiast już w najbliższą środę, 25 kwietnia w stargardzkim Starostwie Powiatowym. Tego dnia kwadrans przed południem, swoje wirtualne przestrzenie w graficznej formie pokaże Adam Siekierzyński- utalentowany grafik komputerowy, który z pasją oprowadzi widzów po różnorodnych wymiarach własnej rzeczywistości.


Z jego wirtualną przestrzenią, która potrafi przenieść w świat utkany z kodu zer i jedynek, będzie można oswoić się podczas wernisażu w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza. Tytuł wernisażu: „Tam i z powrotem” brzmi równie intrygująco. Dla wszystkich, którzy w najbliższą środę znajdą się na parterze Starostwa, artysta przygotował wyprawę w nieznane- jednak na swoich własnych warunkach i pod czujnym nadzorem.
Adam Siekierzyński, rocznik 1973, uzyskał wykształcenie mało kojarzące się z dziełami, jakie zaprezentuje. Jest bowiem absolwentem poznańskiej Akademii Rolniczej. Na co dzień pełni też funkcję kierownika Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie, Oddział w Stargardzie.
Obok wykonywania swych obowiązków służbowych, pasjonuje się muzyką elektroniczną, malarstwem i grafiką. Swoje pasje połączył, odkrywając nieograniczone możliwości grafiki komputerowej. Stąd jego zaproszenie do podróży w zupełnie inny wymiar.
Twórczość artysty docenił także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, podczas ubiegłorocznego konkursu fotograficznego w Koszalinie.
Adam Siekierzyński uczestniczył również aktywnie w pierwszej edycji stargardzkiego Art Festiwalu. Jego pasja jest dowodem na to, że niezależnie od pełnionych stanowisk czy wykonywanego zawodu, można wyrazić siebie w niebanalnej formie, realizując przy okazji własne marzenia.
Zapraszamy zatem do świata artysty już w środę, 25 kwietnia w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze Starostwa. Wystawę prac Adama Siekierzyńskiego będzie można oglądać do 25 maja.