Już we wtorek, 24 kwietnia boisko Zespołu Szkół Nr 1 w Stargardzie będzie miejscem 41. edycji Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Eliminacje do turnieju, które cieszą się dużą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, organizuje Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Komendą Powiatową Policji. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie możliwość przetestowania możliwości mobilnego miasteczka, którego zakup staraniem władz Powiatu Stargardzkiego sfinansowano dzięki wsparciu ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do eliminacji powiatowych zgłosiło się 75 uczestników- uczniów szkół i palcówek gimnazjalnych z gmin powiatu. Zmagania podzielono na część teoretyczną, która stopniem trudności nie odbiega w niczym od klasycznego egzaminu na prawo jazdy. Wszystkich czeka zatem szybki test wiedzy o przepisach ruchu drogowego, przeprowadzony przez stargardzkich policjantów. Od jego wyników zależeć będzie udział w części praktycznej- podobnie jak na typowym egzaminie. Początek testu o godz. 10. Część teoretyczna potrwa niespełna godzinę. Rzecz jasna, treść pytań objęta jest ścisłą tajemnicą...
Dopuszczeni do części praktycznej turnieju, będą mieć przed sobą kilka zadań do wykonania, takich jak: poruszanie się rowerem po mobilnym miasteczku i pokonanie toru przeszkód. Przygotowano również cykl zadań, których celem będzie ocena umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Punktowane będą czas i poprawność wykonania zadań.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: rowery, tablety i zegarki sportowe. Zwycięzcy nagradzani będą w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz w klasyfikacji szkół. Zwycięska szkoła otrzyma m.in. stojaki na rowery do zainstalowania przed budynkiem szkoły.
Finał Ogólnopolskiego Turnieju zaplanowano na maj w Przelewicach.