Głównej zawartości

    

Nowy sprzęt komputerowy otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 w Stargardzie. Jolanta Kawszyn, dyrektor szkoły przy J. Śniadeckiego, odebrała 30 zestawów komputerowych od przedstawicieli Fundacji PZU. Darowiznę w imieniu Fundacji przekazał Kierownik Zespołu Informatyki Północ, z Biura Wsparcia i Operacji IT PZU S.A. i PZU Życie S.A., Mateusz Łasek.


    Nauczyciele Zespołu Szkół Nr 5 przyznają, że sprzęt zainstalowany staraniem informatyków Fundacji PZU- z Jarosławem Kosmalą na czele- odnowił znacznie bazę informatyczną placówki. Jest to tym bardziej istotne, że systemy informatyczne – sprzętowo i programowo- starzeją się błyskawicznie.  Nowe zestawy od razu włączono do codziennej pracy szkoły, dbając o utrzymanie jakości kształcenia w placówce.
    Koordynatorem akcji ze strony Zespołu Szkół Nr 5 był Arkadiusz Popiołek. Sprzęt już jest i działa, sprzyjając poszerzaniu horyzontów edukacji. „Piątka” pozostaje wdzięczna darczyńcom, mając świadomość, że nowoczesna oferta kształcenia ma swoją szansę  tylko wtedy, gdy  oparta jest stale  na serwerach dobrej pojemności, szybkości i wydajności.
    Reszta należy już do ludzi oraz ich talentów- także w zarządzaniu siecią. Tych zaś w Zespole Szkół Nr 5 nie zabraknie.