Głównej zawartości

Zakup wycieczki to obietnica udanych wakacji.  Wydajemy oszczędności żeby spełnić swoje marzenia ruszając na upragniony urlop. Wybierając wycieczkę należy przede wszystkim przeczytać umowę, bowiem podpisując dokumenty stajemy się tzw. „zakładnikami” touroperatora.

Ogłoszenie o wszczęciu postępowania zbiorowego.

Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez firmy Sprzedaży Bezpośredniej „Stop Oszustom” w imieniu swoich członków złożyło zawiadomienie do Prokuratury w Poznaniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę sprzedającą osobom starszym urządzenia niemające żadnych właściwości leczniczych. To pierwsza zorganizowana próba zbiorowego powstrzymania działalności firm prowadzących tego typu działalność w Polsce.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów Edyta Domińczak apeluje o ostrożność przy regulowaniu opłat za energię elektryczną.

800 889 866 – to nowy numer infolinii konsumenckiej, która umożliwia każdemu konsumentowi w Polsce dostęp do pomocy prawnej. Prawnicy odpowiadają także na pytania konsumentów pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Stargardzie Szczecińskim
Edyta Domińczak
Tel. 091 4804842

Konsumencie, kupując produkty tradycyjne, pamiętaj:
1.Wiejski, naturalny, domowy – taka żywność powinna być produkowana ze składników, jakich użylibyśmy w domu. Jednak często to tylko hasła reklamowe, które mają zachęcić do kupna.

O nowych przepisach w prawie konsumenckim informuje Edyta Domińczak – Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

DSC 2397ZDARZA SIĘ, ŻE Z PRZYCZYN LOSOWYCH ZMIENIAMY MIEJSCE ZAMIESZKANIA. CZASEM MUSIMY TO ZROBIĆ, A MIESIĄC WCZEŚNIEJ PODPISALIŚMY UMOWĘ LOJALNOŚCIOWĄ Z OPERATOREM TELEKOMUNIKACYJNYM. Jak przenieść usługi numeru telefonu stacjonarnego, telewizyjne i internetowe do nowej lokalizacji? Czy nałożona przez operatora kara jest zgodna z prawem? I czy można wnioskować o przeniesienie numeru telefonu stacjonarnego przy zmianie miejsca zamieszkania - przenieść numer do nowej lokalizacji?

Czy warto zmieniać sprzedawcę - Poznaj swoje prawa. W związku z zwiększona ilością skarg na przedstawicieli niektórych firm sprzedających prąd dla domu pamiętaj, że to Ty decydujesz od kogo kupujesz.

Do listy witryn (pobieraczek, plikostrada, dobre-programy),  na których widok powinna nam się zapalić czerwona lampka w głowie dołączają kolejne podejrzane strony. Uwaga na „taniezakupy.pl”.