Głównej zawartości

Nowa kampania edukacyjna Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Wybuchająca zapalniczka, grzechotka, z której groszki wpadają wprost do malutkiej buzi dziecka, niebezpieczny samochód - niestety, my konsumenci nie możemy się czuć całkiem bezpieczni, mimo, iż bezpieczeństwo gwarantują nam przepisy i instytucje państwowe.


„Kupuj bez ryzyka" to kampania edukacyjna na temat bezpieczeństwa produktów, która prowadzona jest w okresie od 1 października do 31 grudnia 2011 r. przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich na stronie www.bezryzyka.skp.pl.

W czasie trwania kampanii konsumenci mogą zapoznać się między innymi
z aktualnymi informacjami o niebezpiecznych produktach, przepisami prawnymi, artykułami, które przybliżają tematykę bezpieczeństwa produktów. Można też będzie wziąć udział
w konkursie z nagrodami. Po niebezpiecznych konsumenckich meandrach oprowadzi czytelników bohaterka naszych opowieści - sympatyczna Babcia Stasia.
Jej przygody, opisane w dziesięciu odcinkach, pojawią się na stronie w średnio cotygodniowych odstępach czasu.

„Mamy nadzieję, że kampania „Kupuj bez ryzyka" przyczyni się do podniesienia świadomości polskich konsumentów i zwiększenia ich bezpieczeństwa. Zapraszam także na stronę Stowarzyszenia na facebook.com/konsumenci, co umożliwi łatwiejsze otrzymywanie aktualnych informacji o artykułach i konkursach organizowanych w ramach kampanii." - mówi Grażyna Rokicka, Prezes Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.

Zadanie finansowane jest ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Więcej informacji na stronie www.bzryzyka.skp.pl