Głównej zawartości

Do Powiatowego Rzecznika Konsumentów zgłasza się coraz więcej osób oszukanych przez firmę telekomunikacyjną NOVUM. Przedstawiciele tej firmy wyłudzili od nich dane osobowe i skłonili do podpisania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Oszukane osoby były przekonane, że rozmawiają z pracownikami Telekomunikacji Polskiej SA.
Rzecznik Edyta Domińczak ostrzega przed nieuczciwą firmą: „Wzywam do daleko posuniętej ostrożności i ostrzegam przed zawieraniem wszelkich umów bez dokładnej analizy przedstawianych ofert i dokumentów. Zawsze warunki umowy czy zasady funkcjonowania usługi  można skonsultować z Rzecznikiem choćby telefonicznie. Przypominam, że od umów zawartych poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość (przez telefon) możemy odstąpić składając pisemne oświadczenie w ciągu 10 dni od dnia podpisania umowy. Odstąpienie należy wysłać listem poleconym na adres przedsiębiorcy. Niestety po tym terminie odstąpienie jest nieskuteczne, chyba ze  konsument nie został poinformowany  na piśmie o prawie odstąpienia od umowy. W zgłoszonych sprawach Rzecznik Konsumentów w najbliższym czasie podejmie interwencje i przedstawi  operatorowi Novum zarzuty  składane przez  oszukanych konsumentów."

Edyta Domińczak - Powiatowy Rzecznik  Konsumentów udziela porad  prawnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-16.00 w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej 1 w Stargardzie Szczecińskim
kontakt e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.