Przypominamy o konkursie dedykowanym wszystkim, którzy mają umiejętność dostrzegania zarówno szczegółów, jak i pejzaży w skali makro. Jeśli chcą podzielić się z odbiorcami tym,  co uwiecznili  w kadrze, mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Powiat Stargardzki . Tegoroczny konkurs organizowany jest pod hasłem: „Przyroda Powiatu Stargardzkiego”, a ogłoszony został  w ramach projektu ,,Bobrowa Polana IV – podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”. Zadanie dla jego uczestników jest proste: należy  wykonać zdjęcie o tematyce przyrodniczej, ukazujące naturalne piękno Powiatu Stargardzkiego.
Konkurs organizujemy na facebooku. Już trwa  od 1.05.2018 r. do 30.09.2018 r. Co miesiąc jury, jakim są użytkownicy facebooka, głosują na najlepsze zdjęcie poprzez zaznaczenie opcji „lubię to”. Zdjęcie z największą ilością „polubień” w danym miesiącu wygrywa. Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych fotografią.
Zachęcamy do udziału w konkursie i odkrywania bogactwa przyrodniczego powiatu stargardzkiego. Szczegóły w regulaminie. Strona konkursu na Facebooku - https://www.facebook.com/Przyroda-Powiatu-Stargardzkiego-1901226330169020/ By zaostrzyć apetyt potencjalnym uczestnikom konkursowych zmagań, przypominamy jedno ze zdjęć wyróżnionych w ubiegłorocznym konkursie. To fotografia  Sylwestra Staniszewskiego „Jezioro Miedwie”.

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Patronat medialny:

Dwudniowe obchody XX lat istnienia Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego były okazją do podsumowania działalności Spółki, która zajmuje się budową mieszkań na wynajem i zarządza lokalami komunalnymi. Stargardzkie TBS jest również znane z nowatorskich w skali kraju programów mieszkaniowych, dedykowanych osobom niepełnosprawnym, podopiecznym placówek opiekuńczo- wychowawczych oraz osobom zagrożonym społecznym wykluczeniem.

Już ostatnie chwile dzielą tegorocznych maturzystów od jednego z najważniejszych egzaminów u progu dorosłości. Maturalny maraton rozpocznie się po długim weekendzie- już 4 maja. By rozładować stres i napięcie przed serią egzaminów, stargardzkie Collegium Balticum zaprosiło wszystkich do udziału w narodowym tańcu. Obowiązywały stroje z epoki, szczególnie pięknie prezentujące się w wiosennym słońcu.

Zespół Szkół Nr 5 przy ul. Jana Śniadeckiego w Stargardzie był miejscem rywalizacji językowej. Swoje umiejętności słowotwórcze i językoznawcze uczestnicy mogli sprawdzić i przetestować w ramach XVII już Konkursu Języka Niemieckiego, oraz X edycji Konkursu Języka Angielskiego. Oba dedykowano uczniom szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.
10 kwietnia 2018 r., w konkursowe szranki stanęła młodzież 9 szkół powiatu stargardzkiego. Była okazja, by zmierzyć się z rówieśnikami, szlifując pilnie umiejętności posługiwania się językiem obcym. Prawdziwą rozrywkę intelektualną zapewniły testy z zakresu leksyki oraz gramatyki.

Długo wyczekiwana przebudowa odcinka drogi powiatowej wiodącego od węzła „Stargard Zachód”  krajowej S 10, do skrzyżowania z drogą gminną w Lipniku stała się faktem. Wykonawca inwestycji  przejął już plac budowy. Celem projektu, który zakłada również budowę ronda w Lipniku, jest usprawnienie  wyjazdu kierowcom z drogi gminnej. Dotąd próba włączenia się do ruchu w tym miejscu była dużym wyzwaniem.
     Zanim jednak pojedziemy zmodernizowanym odcinkiem korzystając z nowego ronda, czekają nas utrudnienia. Kierowcy doświadczyli ich w ciągu kilku ostatnich dni, kiedy ekipy budowlane wykonawcy- firmy STRABAG- rozpoczęły już  wstępne prace, związane m.in. z poszerzeniem i przesunięciem pasów ruchu  na modernizowanym odcinku drogi.

W miniony weekend rolnicy i mieszańcy z powiatu stargardzkiego świętowali dożynki gminne w Chociwlu, Dobrzanach i Suchaniu.

nowe programy

ffff