Głównej zawartości

Książnica Stargardzka to biblioteka dostępna dla mieszkańców całego powiatu stargardzkiego. Jest miejską instytucją kultury, której działalność wspiera Powiat. Książnica pełni funkcję powiatowej biblioteki publicznej na mocy porozumienia z Gminą Miastem Stargard. Do jej zadań należy m.in.:

 

 1. a)gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych służących obsłudze potrzeb informacyjnych, edukacyjnych i samokształceniowych, zwłaszcza dotyczących wiedzy o powiecie stargardzkim oraz dokumentujących jego dorobek kulturalny, naukowy i gospodarczy,
 2. b)pełnienie funkcji ośrodka informacji biblioteczno-bibliograficznego, organizowanie obiegu wypożyczeń międzybibliotecznych, opracowywanie i publikowanie bibliografii regionalnej, a także innych materiałów informacyjnych o charakterze regionalnym,
 3. c)udzielanie bibliotekom na terenie powiatu stargardzkiego pomocy instrukcyjno-metodycznej i szkoleniowej,
 4. d)sprawowanie nadzoru merytorycznego w zakresie realizacji przez gminne biblioteki publiczne zadań określonych w art. 27 ust. 5 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach.

 

-zdjęcia-

 

 

Książnica swoją działalność rozpoczęła w 1946 roku. Jej obecną siedzibą jest odrestaurowana wczesnorenesansowa kamienica mieszczańska z połowy XVI wieku. Zbiory liczą ponad 130 tys. pozycji dla mieszkańców w każdym wieku, także tych najmłodszych. Czytelnicy mogą korzystać z 63 prenumerowanych na bieżąco czasopism i dzienników.

 

-zdjęcia-

 

Książnica Stargardzka jest jednym z najważniejszych ośrodków informacji o regionie. Ze względu na zasięg swojego oddziaływania, charakter posiadanych zbiorów i szeroki zakres usług, stanowi centrum edukacyjne i informacyjne z różnych dziedzin wiedzy. Książnica organizuje konkursy o zasięgu miejskim i powiatowym – literackie, recytatorskie, ortograficzne, fotograficzne oraz wystawy o różnorodnej tematyce, eksponowane w Sali Wystawowej Książnicy. Organizowane są również przedstawienia teatralne, spotkania autorskie, prelekcje, lekcje biblioteczne, projekcje filmów edukacyjnych, akcje charytatywne i wiele innych.

 

Działy Książnicy Stargardzkiej:

 1. 1.Czytelnia Główna i Informatorium
 2. 2.Dział Multimedialny
 3. 3.Dział Dziecięco-Młodzieżowy
 4. 4.Wypożyczalnia Główna
 5. 5.Dział Pedagogiczny
 6. 6.Dział Gromadzenia i Opracowania
 7. 7.Dział Instukcyjno-Metodyczny

 

Dane kontaktowe

Książnica Stargardzka

Mieszka I-go 1
Stargard Szczeciński
Zachodniopomorskie
73-110

tel. (91) 578 – 82 – 40
fax. (91) 578 – 82 – 41

 • Wypożyczalnia Główna – 91 578 82 48
 • Czytelnia Główna i Informatorium – 91 578 82 47
 • Dział Dziecięco-Młodzieżowy – 91 578 82 46
 • Dział Multimedialny – 91 578 82 45
 • Dzał Pedagogiczny – 91 578 82 30

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona www

Katalog elektroniczny