Głównej zawartości

W miniony weekend rolnicy i mieszańcy z powiatu stargardzkiego świętowali dożynki gminne w Chociwlu, Dobrzanach i Suchaniu.

Części oficjalne rozpoczęły się od przemówień włodarzy  gmin: Pani Stanisławy Bodnar - Burmistrza Suchania, Pani Anny Gibas - Burmistrza  Dobrzan i Pana Stanisława Szymczaka - Burmistrza Chociwla.

W uroczystościach uczestniczyli Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Jarosław Rzepa, Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska oraz Pani Irena Agata Łucka – Członek Zarządu Powiatu.

Tradycyjnie dożynki w Chociwlu i Dobrzanach rozpoczęły się Mszą Świętą.
Po mszy w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Bolesnej w Chociwlu wyruszył korowód dożynkowy ulicami miasta z uroczystym odsłonięciem tablic nowo nadanych nazw ulic: Jana Pawła II i Maszynistów Kolejowych. Po części oficjalnej był czas na zabawę. Wystąpił m. in. zespół ludowy Jezioranki oraz orkiestra dęta Dolna Odra.
Gwiazdą wieczoru był występ zespołu Selfie, a zabawę poprowadził DJ Gregory.

W Dobrzanach zaprezentował się m.in. zespół ludowy Biesiada z Szadzka oraz zespół hip – hop FENIX. Częścią kulminacyjną były pokazy Replay Dance Show. Wręczono nagrody za najpiękniejszą ekodziałkę. Został rozstrzygnięty konkurs na „Dożynkowe smaki”  oraz za udział w Marszu Nordic Walking.

W Suchaniu po oficjalnym otwarciu dożynek i przejściu korowodu z wieńcami dożynkowymi odbyła się  Msza Święta. Przed publicznością wystąpiły zespoły ludowe Suchanianki i Jezioranki oraz zaprezentował się zespół Niki&Viki oraz Matomi. Gwiazdą wieczoru był Long&Junior.

Oprócz występów przygotowano atrakcje dla najmłodszych, nie zabrakło stoisk z przysmakami potraw regionalnych oraz rękodzieła ludowego.

W każdej z gmin mieszkańcy bawili się doskonale do białego rana.