Głównej zawartości

Dnia 6 lutego Młodzieżowy Zespół Doradczy  Prezydenta Miasta Stargard we współpracy z Biblioteką Szkolną ZS NR2 zorganizował akcję KSIĄŻKA ZA KSIĄŻKĘ.

on 20 luty 2018

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego, stworzonego z myślą o klasie III Tt, którego autorkami są panie: Katarzyna Wieczorkiewicz i Irena Zalewska.

on 20 luty 2018

W związku z przypadających w lutym „Dniu Kota”, w ZS NR 5 miniony tydzień poświęcony był właśnie tym zwierzętom.

13 lutego 2018 r w Hali Miejskiej w Stargardzie odbyły się Finały Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady.

Zaproszenie na spotkanie, którego tematem będzie „Zakładanie spółek wodnych – melioracje”, które odbędzie w dniu 20.02.2018 r. w ZODR w Barzkowicach.

on 14 luty 2018

15 lutego bieżącego roku Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza na Echa Jesiennego Jazzu. W ramach imprezy odbędą się warsztaty z udziałem muzyków z Nowego Jorku – Philippe Lem Trio oraz koncert i Jam Session.

on 14 luty 2018

13 lutego bieżącego roku Starostwo odwiedziła grupa 6 latków z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Stargardzie.

Dnia 22 maja 2009 r. weszła w życie ustawa o funduszach promocji produktów rolno – spożywczych (Dz. U. z 2017 r., poz. 2160, z późn. zm.), na podstawie której utworzono 9 funduszy promocji.

Od 1 marca bieżącego roku Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej zostanie przekształcony w Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru tutejszego Starostwa.

Wydział  będzie świadczył pełen zakres usług, które dotychczasowo obsługiwał PODGiK.  Nie ulega zmianie adres- wydział będzie mieścił się przy Rynku Staromiejskim 5 w Stargardzie.  Zmianie ulegają godziny pracy wydziału: 8:00-16:00.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stargardzie zaprasza na „e-czwartki” do Galerii Handlowej „STARÓWKA”.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozpoczyna nabór na członków Rady Społecznej przy Oddziale Terenowym KOWR w Szczecinie.

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła jubileuszową X edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

8 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie odbyła się VIII edycja Turnieju Jednego Wiersza „O strunę z harfy Homera”. W zmaganiach wzięło udział aż 28 uczestników z powiatu i okolic. Wiersze oceniało jury w składzie: pani Beata Podolak doradca metodyczny nauczycieli języka polskiego w PODN, pani Irena Zalewska doradca metodyczny nauczycieli bibliotekarzy w PODN oraz pan Piotr Słomski  redaktor naczelny „Dziennika Stargardzkiego”. Gościem tegorocznego Turnieju była pani Danuta Jabłońska Słowik ze Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie.

Wczoraj uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie odwiedzili  Komendę Powiatową Policji w Stargardzie.

W miniony poniedziałek mundurowi ze Stargardu od wczesnych godzin rannych włączyli się do ogólnopolskich działań TRUCK & BUS. Głównym celem takiej akcji było wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i rzeczy.

W dniu 7 lutego 2018r odbyła się  akcja poboru krwi w Zespole Szkół Nr 2 im. M. Kopernika w Stargardzie.

Policjanci stargardzkiej drogówki są już w posiadaniu terminali płatniczych. Dzięki tym urządzeniom można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu.

Kolejna wystawa w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza w Starostwie Powiatowym w Stargardzie została otwarta dziś przed południem.

28 lutego bieżącego roku o godz. 12:30 w Galerii Sztuki im. Jerzego Wąsiewicza w Starostwie Powiatowym w Stargardzie odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej i podsumowanie jedenastej edycji Powiatowego Konkursu na komiks pt. „Pierwsi mieszkańcy Stargardu – kim byli i dokąd zmierzali?”.

2 lutego w Barzkowicach odbyła  się I Zachodniopomorska Konferencja Rybacka „Rybactwo Śródlądowe w Zachodniopomorskiem – Potencjał i Możliwości”.

Dwie małe dziewczynki - Milenka i Kornelka - walczą z ciężką chorobą i potrzebują pomocy. A taką postanowili zorganizować członkowie Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie.

Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło 1 września 2017 roku Program pilotażowy dla klas mundurowych.  Będzie on trwał dwa semestry w klasie II, jeden semestr w klasie III szkoły ponadgimnazjalnej i będzie miał formę zajęć teoretycznych i praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego. Zajęcia będą się odbywały przy wsparciu jednostek wojskowych i instytucji podległych MON.

W 2018 roku uległy zmianie podstawowe zasady dotyczące sposobu składania wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich. Jest to związane z rozporządzeniem KE z 2014 r., które nakazuje krajom członkowskim wdrożenie tzw. geoprzestrzennego formularza wniosku. Wnioski składane będą w fromie elektronicznej za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus, dostępnej od 15 marca 2018 r. na stronie: www.arimr.gov.pl

on 02 luty 2018

W związku z podwyższonym stanem wód w całym powiecie  Starosta Stargardzki - Pani Iwona Wiśniewska zwołała w dniu 02.02.2018 r. doraźne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Policjanci stargardzkiego Wydziału Ruchu Drogowego wzmocnieni o radiowóz nieoznakowany z wideo rejestratorem marki BMW w miniony weekend prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących którzy poruszali się brawurowo po drogach naszego powiatu.

Już prawie półtora roku funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie zachodniopomorskim. Wiele można się z niej dowiedzieć, jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Z każdym dniem przybywa nowych zgłoszeń. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów.

7 lutego w Galerii Sztuki im. Jerzego Wąsiewicza w Starostwie Powiatowym w Stargardzie odbędzie się wystawa fotografii autorstwa Reginy Skulskiej.

on 01 luty 2018

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy zakończyli akcję: „Bezpieczne ferie 2018”. Podsumowaniem dwutygodniowych działań była akcja „KASKADA”- przeprowadzona w minioną niedzielę w godzinach popołudniowych. 

10 stycznia bieżącego roku opublikowano wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Zestawionych zostało 3939 szkół z całej Polski. Poza rankingiem ogólnopolskim, wyodrębniono również rankingi wojewódzkie.

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

on 30 styczeń 2018

Dziś podczas konferencji prasowej w Starostowie Powiatowym w Stargardzie, Starosta Drawski Stanisław Kuczyński przekazał oficjalnie Staroście Stargardzkiemu Iwonie Wiśniewskiej zawiadomienie o odnalezieniu szczątków radzieckiego samolotu na dnie jeziora Miedwie. Na konferencji obecny był również Dariusz De Lorm – przedstawiciel grupy „Jezioro Tajemnic”, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Jarosław Rzepa oraz Robert Sabadini z fundacji „Z nami bezpieczniej”.

on 29 styczeń 2018

Otwarcie wernisażu odbyło się 25 stycznia o godzinie 18:00. Wystawa jest podsumowaniem twórczości członków Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA w roku 2017.

W sobotę Koło Gospodyń Wiejskich obchodziło swoje 70-lecie. W uroczystości wzięła udział Pani Iwona Wiśniewska – Starosta Stargardzki.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

on 25 styczeń 2018

Trwają ferie zimowe, a niedawne wydarzenia w naszym powiecie pokazują jak bardzo niebezpieczna potrafi być zabawa na lodzie. Przypominamy kilka najważniejszych zasad dotyczących przebywania na lodzie oraz pomocy w sytuacjach awaryjnych.

Dziś, w obecności władz miasta i powiatu, oficjalnie przekazano do użytku nowe BMW 330i xDrive.

Policjanci stargardzkiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania kontrolne „kaskada” z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju ogłosił cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży.

on 22 styczeń 2018

„Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro!” – Irena Sendlerowa.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przychylając się do wniosku Rzecznika Praw Dziecka ustanowili rok 2018 rokiem Ireny Sendlerowej.

Wczoraj w cerkwi prawosławnej odbył się VIII Koncert Kolęd Wschodniosłowiańskich. Koncert został zorganizowany został w trakcie trwania tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan przez Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność i parafię prawosławną p.w. Św. App. Piotra i Pawła w Stargardzie.

Inauguracyjny koncert orkiestry Camerata Stargard odbył się wczoraj w Stargardzkim Centrum Kultury. Koncert odbył się w pierwszą rocznicę śmierci Prezydenta Sławomira Pajora będąc jednocześnie hołdem dla zmarłego Prezydenta Sławomira Pajora, gdyż to właśnie on był pomysłodawcą utworzenia orkiestry w Stargardzie orkiestry. Przez długi czas było to jedynie marzenie, które teraz zostało zrealizowane.

on 18 styczeń 2018

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego 2017 rok w Powiecie Stargardzkim.

Koncert pod tym hasłem   odbył się po raz pierwszy   w  Szkole Podstawowej nr 10 w Stargardzie.  Celem  przedsięwzięcia  jest integracja ze  społecznością   lokalną, włączenie  rodziców  w życie szkoły i chęć  podtrzymania  więzi  z absolwentami.

W  dniu 24 stycznia 2018 r. wszyscy zainteresowani pozyskiwaniem środków na założenie działalności gospodarczej mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4.

Na koncert, który odbywa się pod honorowym patronatem Abp. Jerzego – Ordynariusza Prawosławnej Diecezji Wrocławsko- Szczecińskiej oraz Patronatem Prezydenta Miasta Stargard i Starosty Stargardzkiego,  zaprasza Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność, Parafia Prawosławna pw. Św. Apostołów Piotra I Pawła.

Grupa młodzieży greckokatolickiej wraz z księdzem Ruslanem Marciszakiem i jego małżonką, złożyła dziś wizytę Pani Iwonie Wiśniewskiej Staroście Stargardzkiemu oraz Członkom Zarządu Powiatu Stargardzkiego.

Zawody rybackie w połowie troci i łososia w Poczerninie odbyły się w dniu 14.01.2018 na rzece Ina.

on 16 styczeń 2018

14 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26. W Stargardzie impreza odbyła się tradycyjnie na Rynku Staromiejskim.

Spotkanie noworoczne, tradycyjnie zorganizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe W Stargardzie i Urząd Miejski w Stargardzie odbyło się 12 stycznia 2018r. w siedzibie Centrum Kształcenia Praktycznego. Podsumowano 2017 rok, który był rokiem wielkich inwestycji.

Stanowisko Dyrektora SPWZOZ w Stargardzie od dnia 15.01.2018 r. objął Krzysztof Kowalczyk, dotychczasowy Prezes SARL Sp. z o.o. Nowy Dyrektor, wybrany przez komisję konkursową, zatrudniony został na okres 6 lat.

W okresie od dnia 30 stycznia 2018 r. do dnia 27 kwietnia 2018 r., od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni świątecznych, zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa na obszarze województwa zachodniopomorskiego. W załączeniu znajduje się obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 15 stycznia 2018 roku.

14 stycznia po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku nad bezpieczeństwem podczas finału czuwać będą policjanci stargardzkiej komendy. W dniu tym na terenie powiatu pojawi się większa liczba patroli. 

W dniu wczorajszym pracownicy stargardzkiej komendy wraz z pracownikami stargardzkiego sanepidu, odwiedzili uczniów świetlicy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie, wraz z komisarzem Inkiem promując zasady bezpiecznego spędzania ferii.

Rozpoczynamy plebiscyt Sportowiec Ziemi Stargardzkiej 2017. Wybieramy sportowców, trenerów i najważniejsze wydarzenie sportowe w Powiecie Stargardzkim. Wybrani zostaną także najpopularniejsi sportowcy w gminach Powiatu Stargardzkiego.

Cztery uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Stargardzie biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Misja- Książka!” z wydawnictwem Ridero.

on 12 styczeń 2018

W środę w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się coroczny Bal Młodego Sportowca podsumowujący osiągnięcia Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Stargardzie za rok 2017.

on 11 styczeń 2018

Dziś na terenie Stargardu policjanci tutejszej drogówki przeprowadzą działania pod kryptonimem „MONITORING”, których celem będzie edukowanie, pouczanie, a w razie konieczności represjonowanie sprawców wykroczeń.

on 10 styczeń 2018

W związku ze zbliżającymi się w naszym województwie feriami zimowymi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie informuje, że na stronie internetowej PSSE w Stargardzie oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdują się informacje do pobrania na temat Bezpiecznych Ferii 2018 wraz z wykazem organizatorów/miejsc wypoczynku dla dzieci i młodzieży przyjętych przez Kuratorium Oświaty, który jest na bieżąco aktualizowany.

Wczoraj oficjalnie otwarto nową siedzibę Straży Miejskiej w Stargardzie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając, Prezes Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Krzysztof Kowalczyk oraz główny wykonawca termomodernizacji Rafał Zieliński.

Każdy rodzic pragnie by jego dzieci bezpiecznie podróżowały na długo oczekiwane i wymarzone ferie zimowe. W związku z powyższym Komenda powiatowa Policji zaprasza do skorzystania z darmowego sprawdzenia autokarów przez policjantów stargardzkiej „DROGÓWKI”.