Głównej zawartości

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w powiecie stargardzkim. W tym roku kwalifikacja trwała od 14 lutego do 21 marca.

on 21 marzec 2018

Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. Co prawda przepis prawny mówi o zakazie korzystania z urządzenia wymagającego trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku, jednak najbezpieczniej jest powstrzymać się od rozmawiania przez telefon w czasie jazdy.

W dn.17.03.2018r. w Żaganiu odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Ogromny sukces odniosła zawodniczka WMLKS Pomorze Milena Sadowska, która w biegu na 4000 m juniorek została V-ce mistrzynią Polski.

on 20 marzec 2018

„Czy Pani lubi jednorożce? A żyrafy, konie, foki? Gdzie Pani mieszka? Co lubi robić? Czy Pani lubi zajmować się dziećmi?” Te i wiele innych pytań zadały dziś Pani Staroście dzieci z grupy Motylków Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Stargardzie.

Dnia 19.03.2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie  podczas trwających „Dni Otwartych ECDL”  uroczyście  wręczono certyfikaty  „ECDL BASE CERTIFICATE”  uczniom  klasy   IV w zawodzie technik ekonomista.

16 marca 2018 roku  w II Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie odbyła się I edycja Konkursu o Puchar Starosty Stargardzkiego „Omnibus” pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard. 

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na spotkanie informacyjne dotyczące zasad ubiegania się o granty na doradztwo w ramach projektu „Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP” Działanie 1.16 RPO WZ 2014-2020, które odbędzie się 5 kwietnia 2018 r. (czwartek), o godz. 10:30, w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., przy ul. św. Ducha 2, 70-205 Szczecin (sala konferencyjna na parterze).

on 20 marzec 2018

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie –  spotkanie dzielnicowych stargardzkiej jednostki z uczniami SP Nr 4. W spotkaniu brał udział również komisarz INEK.

W miniony piątek na sali Zespołu Szkół Nr. 2 w Stargardzie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Związków Zawodowych Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie pod patronatem Starosty Stargardzkiego p. Iwony Wiśniewskiej.

23 marca 2018r. o godz. 12:00 w Sali 103 Starostwa Powiatowego w Stargardzie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące klastrów energii.

Zapięte pasy w momencie wypadku drogowego to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Z przeprowadzonych na świecie badań wynika, że 50% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych mogłoby żyć, gdyby w chwili zdarzenia miały zapięte pasy.

Reprezentacja Zespołu Szkoł nr 5 niezmiennie od 23 lat jest uczestnikiem Ogólnopolskiego  Podhalańskiego Zlotu Narciarskiego w Białym Dunajcu. Rywalizacja turystyczna  i piękny program krajoznawczy pozostawiły przemiłe wspomnienia.

on 15 marzec 2018

Policjanci, pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, oraz funkcjonariusze ZK w Stargardzie, a także osoby nie związane z mundurem w ramach akcji “spoKREWnieni służbą” oddali dzisiaj krew, coś co jest najcenniejsze i ratuje ludzkie życie, wszystko w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Trwa XV edycja akcji „Młoda kre ratuje życie”. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych po raz kolejny wziął w niej udział 13 marca. Akcję zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK.

Wczoraj w naszym województwie, a tym samym na terenie powiatu stargardzkiego trwały działania pk. “Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”.

W ZSB-T rozpoczął się kurs komputerowy przeznaczony dla osób starszych.

on 15 marzec 2018

Rokrocznie 14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi.

on 14 marzec 2018

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na Galę rozpoczynającą Program Społecznik 2018, która odbędzie się 21 marca 2018 r. o godz. 16:00 w Operze na Zamku w Szczecinie.

OTWARTY DZIEŃ DLA KONSUMENTA. Bezpłatne porady w sprawach konsumenckich. 15 marca w czwartek, w tym dniu Rzecznik wychodzi do konsumentów. Zainteresowanych problematyką konsumencką, prawną i rynkową zapraszam do rozmów z Edytą Domińczak - Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów przy ul. Wyszyńskiego w godzinach od 12.00-15.00 oraz w pasażu centrum handlowego Tesco w godzinach od 15.00-18.00.

on 14 marzec 2018

W związku z przygotowaniami do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w okresie od 01 do 31 marca 2018 roku  w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, prowadzi akcję „SpoKREWnieni służbą”.

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań.

Dziś w Starostwie podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Stargardzkim a Województwem Zachodniopomorskim na dofinansowanie zadania pod nazwą „Przebudowa drogi od węzła Stargard Zachód drogi krajowej S10 do skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Lipnik wraz z przebudową skrzyżowania”.

Organizowane przez Wydział Przedsiębiorczości Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu wydarzenie adresowane jest  do uczniów szkół średnich.

Komendę Powiatową Policji w Stargardzie już po raz kolejny odwiedzili uczniowie, którzy kształcą się na kierunku Bezpieczeństwo Publiczne w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Szkoła edukując w zakresie problematyki policyjnej oraz wojskowej umożliwia wyjście poza ramy obowiązującego szkolnego systemu i stereotypowego nauczania, a tym samym staje się kuźnią kadr dla tych instytucji.

on 12 marzec 2018

W sobotę(10.03.2018r.) zawodnicy WMLKS Pomorze wystartowali  w Białogardzie w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych.

W piątek 9 marca Galerii Sala 108 HOL Stargardzkiego Centrum Kultury odbyło się otwarcie wystawy fotografii p.t. ,,Na pniu malowane’’ Jadwigi Sikorskiej.

W miniony weekend w Domu Kultury Kolejarza odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble.

on 09 marzec 2018

Przy okazji wczorajszego Dnia Kobiet, Starostwo odwiedziła czwórka dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Stargardzie.

W dniu 07.03.2018 r. w Zespole Szkół Nr 5 odbył się XII Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych.

on 09 marzec 2018

20 kwietnia Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie oraz Książnica Stargardzka organizują konferencję pt. „Komiks w edukacji humanistycznej” dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

3 marca 2018 r. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie był organizatorem i gospodarzem XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym. ZSBT gościł u siebie 26 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych. Były to: Zespół Szkół Budowlanych ze Szczecina, Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych z Gorzowa Wielkopolskiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Chojny, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza oraz Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu.

W dniach 10-11 marca w Stargardzie odbędą się czwarte Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – tym razem pod hasłem "GRAMY z Twoim Radiem 90.3 FM". Wydarzenie będzie miało miejsce w gościnnych progach Domu Kultury Kolejarza.

06 marca dzielnicowi Rewiru III KPP w Stargardzie wraz ze Strażą Gminną w Kobylance kontrolowali akweny wodne.  Bardzo często dzieci bez opieki dorosłych wykorzystują zamarznięte akweny jako lodowiska. Policjanci ostrzegają! Nawet gdy mróz jest silny, nie oznacza to jednak, że lód jest gruby i nie popęka pod ciężarem dziecka.

Kaziuki Wileńskie orgaznizowane przez Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie oraz Dom Kultury Kolejarza w Stargardzie odbyły się po raz 16-sty. Impreza rozpoczęła się w sobotnie popołudnie w DKK.

W dniu 3.03.2017r. w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Zawodnicy WMLKS Pomorze w ten sposób rozpoczęli sezon startów w biegach na przełaj. W zawodach tych wystartowali zawodnicy z 35 klubów z całej Polski.

Wczoraj w kościele św. Jana w Stargardzie odbyła się msza święta z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mszę świętą, wraz z innymi księżmi, odprawił ks. Adam Staszczak SChr.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie odbyło się spotkanie grupy dzieci „Motylki” z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Stargardzie z komisarzem INKIEM.

Stargardzcy dzielnicowi wraz z pracownikiem Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz przedstawicielem   Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie odwiedzili Gimnazja na terenie naszego powiatu, realizując program “Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.

Dziś w Galerii Sztuki im. Jerzego Wąsiewicza otwarta została wystawa pokonkursowa XI Powiatowego Konkursu na Komiks pod honorowym patronatem Starosty Stargardzkiego Pani Iwony Wiśniewskiej. Organizatorem konkursu był PODN w Stargardzie.

W dniu 27 lutego 2018 r odbyła się druga akcja poboru krwi w II LO im. C. K. Norwida w ramach  XV edycji  akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Wczoraj dzielnicowi Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wraz z kom. Inkiem odwiedzili uczniów klasy 1 integracyjnej w SP Nr. 2 na Oś. Zachód w Stargardzie.

Dzielnicowi I Rewiru Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie  w minionym tygodniu przeprowadzili kontrolę miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

W sobotę 24 lutego w Hali Osir odbył się II Memoriał Arkadiusza Zająca.

W miniony czwartek w godzinach popołudniowych Dzielnicowi Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przeprowadzili działania porządkowe na terenie Stargardu.

W dniu 1 marca (czwartek) 2018 roku Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie zaprasza na  darmowe sprawdzenie stanu technicznego pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Przeglądy będą odbywać się w godzinach od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00 w budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół nr 5 mieszczącym się przy ulicy Śniadeckiego 4 – 6.

Osoby niepełnosprawne zainteresowane uzyskaniem dofinansowania nauki na poziomie wyższym w ramach  Programu „Aktywny Samorząd”  Moduł II na semestr letni roku akademickiego/szkolnego  2017/2018 mogą składać wnioski od dnia 1 marca do 30 marca 2018 r. w PCPR w Stargardzie przy ul. Skarbowej 1, pok. 015 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

on 23 luty 2018

15 lutego 2018 r. odbył się XIX Wojewódzki Turniej Gier i Zabaw Ruchowych Szkół i Ośrodków Specjalnych, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie. W zawodach wzięło udział 8 szkół i ośrodków specjalnych z województwa zachodniopomorskiego.

Rozpoczęła się XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” w kategorii gospodarstw indywidualnych. Przedsięwzięcie to, odbywające się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, organizowane jest we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

on 23 luty 2018

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań.

28 lutego bieżącego roku o godz. 12:30 w Galerii Sztuki im. Jerzego Wąsiewicza w Starostwie Powiatowym w Stargardzie odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej i podsumowanie jedenastej edycji Powiatowego Konkursu na komiks pt. „Pierwsi mieszkańcy Stargardu – kim byli i dokąd zmierzali?”.

4 marca bieżącego roku o godzinie 10:00 w Kobylance odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na długości 1963 metrów. Organizatorem ogólnopolskim jest Fundacja Wolność i Demokracja, natomiast organizatorem lokalnym Urząd Gminy w Kobylance, GZS „Znicz” Niedźwiedź, CKiR w Kobylance.

Wczoraj  dzielnicowi Posterunku Policji w Dolicach wspólnie z dzielnicowymi Posterunku Policji w Suchaniu przeprowadzili działania prewencyjne.

Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie dzięki pomocy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie otrzymuje wsparcie w postaci patroli Oddziałów Prewencji, które pełnią służbę na terenie miasta Stargard.

Wczoraj na drodze krajowej nr 10 policjanci stargardzkiej drogówki wraz z funkcjonariuszami sąsiednich powiatów przeprowadzili działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.

Od września 2017 roku Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie realizuje projekt „Dostosowanie kształcenia zawodowego do wymagań rynku pracy”.

W piątek, 16 lutego w Stargardzkim Centrum Kultury ogłoszono wyniki plebiscytu Sportowiec Ziemi Stargardzkiej.

W miniony czwartek miłośnicy jazzu ponownie mieli możliwość zakosztowania tej muzyki na żywo i to w mistrzowskim wykonaniu.

W miniony piątek na hali widowiskowo - sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pierwszej Brygady 1 w Stargardzie pod patronatem Prezydenta Miasta Stargardu odbył się   IV Turniej Koszykówki o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

W miniony czwartek dzielnicowi Posterunku Policji w Suchaniu wraz ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Dobrzany na terenie miasta i gminy Suchań przeprowadzili działania prewencyjne.