Głównej zawartości

Sportowcy Powiatu StargardzkiegoW czwartkowy wieczór w sali sesyjnej stargardzkiego starostwa poznaliśmy rozstrzygnięcia dziewiętnastej edycji plebiscytu sportowego Głosu Szczecińskiego. Powiat Stargardzki jest partnerem plebiscytu. Sportowcem Powiatu Stargardzkiego 2014 została Magdalena Zycer, reprezentantka Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard.

W 2014 roku największym sukcesem 17-letniej Magdy był start w II Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Nankin w Chinach. Rywalizowała w konkurencji rzutu młotem. Awans do igrzysk wywalczyła podczas europejskich kwalifikacji. Na igrzyskach awansowała do ścisłego finału zajmując w nim ósme miejsce. Magda w minionym roku miała też sukcesy w naszym kraju, między innymi zwyciężyła podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie Magda otrzymała 3 tysiące złotych. Nagrodę ufundował Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski. Podczas gali czek dla zwyciężczyni wręczyła Wicestarosta Iwona Wiśniewska. W imieniu zawodniczki odebrał go jej trener, Marek Różyczka. Magda w tym tygodniu przebywa na zgrupowaniu kadry w Cetniewie, gdzie trenuje z najlepszymi zawodnikami w rzucie młotem w Polsce, między innymi Anitą Włodarczyk.

Na drugim miejscu w plebiscycie uplasowała się Katarzyna Mądrowska. Zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego Feniks Stargard w minionym roku została mistrzynią Polski juniorek w zapasach i mistrzynią kraju seniorek. W marcu 2014 roku zajęła trzecie miejsce w międzynarodowych zawodach zapaśniczych na Łotwie. Nagrodę za drugie miejsce ufundowała posłanka Zofia Ławrynowicz. W jej imieniu wręczyła ją Agnieszka Ignasiak, dyrektor biura poselskiego.

Trzecie miejsce w plebiscycie zajął młody pływak z gminy Dolice Igor Grzesik, który trenuje w klubie Foka Choszczno. W minionym roku, mimo że startował głównie w roczniku starszym, zajmował czołowe miejsca w wielu zawodach. Jesienią 2014 roku zdobył trzy złote medale podczas Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego w Gryfinie. W Lidze Miast w Świdwinie także trzy razy zajmował pierwsze miejsce. Nagrodę za trzecie miejsce ufundował stargardzki senator Sławomir Preiss.

Plebiscyt „Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2014" to także wybór najpopularniejszych sportowców w poszczególnych gminach i w mieście Stargardzie.

Sportowcem roku 2014 w Stargardzie została Magdalena Zycer. Nagrodę dla niej ufundował Prezydent Miasta Sławomir Pajor. W jego imieniu nagrodę wręczyła Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta.

Sportowcem roku 2014 w gminie Chociwel został Łukasz Sulima z Klubu Karate Kamikaze. Nagrodę dla niego ufundował Burmistrz Gminy Chociwel Stanisław Szymczak. W jego imieniu wręczył ją Michał Czajkowski, podinspektor do spraw sportu w urzędzie gminy w Chociwlu.

Sportowcem roku 2014 w gminie Dobrzany została Patrycja Jarosz, piłkarka ręczna z Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach. Nagrodę dla niej ufundowała Burmistrz Gminy Dobrzany Anna Gibas. W jej imieniu nagrodę wręczyła Ilona Nędza z urzędu gminy w Dobrzanach.

Sportowcem roku 2014 w gminie Dolice został Igor Grzesik. Nagrodę dla niego ufundował Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki. W jego imieniu wręczył ją Andrzej Wołoszkiewicz z urzędu gminy w Dolicach.

Sportowcem roku 2014 w gminie Ińsko został piłkarz nożny Iny Ińsko Wojciech Kliś. Nagrodę ufundował i wręczył Burmistrz Gminy Ińsko Jacek Liwak.

Sportowcem roku 2014 w gminie Kobylanka została Daria Wilk z Klubu Karate Kamikaze. Nagrodę dla niej ufundował Wójt Gminy Kobylanka Mirosław Przysiwek. W jego imieniu wręczyła ją Lilianna Janeczek, Zastępca Wójta Gminy Kobylanka.

Sportowcem roku 2014 w gminie Marianowo została Weronika Zdulska, która trenuje zapasy w Ludowym Klubie Sportowym Feniks Stargard. Nagrodę dla niej ufundowała i wręczyła Wójt Gminy Marianowo Elżbieta Rink.

Sportowcem roku 2014 w gminie Stara Dąbrowa został zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu Mateusz Kędzierski. Nagrodę dla niego ufundował Wójt Gminy Stara Dąbrowa Mieczysław Włodarczyk. W jego imieniu wręczyła ją Danuta Chablewska, Sekretarz Gminy Stara Dąbrowa.

Sportowcem roku 2014 w gminie Stargard Szczeciński został piłkarz nożny Pomorzanina Krąpiel Tomasz Piotrowski. Nagrodę dla niego ufundował Wójt Gminy Stargard Szczeciński Kazimierz Szarżanowicz. Wręczył ją Jerzy Makowski, Zastępca Wójta Gminy Stargard Szczeciński.

Sportowcem roku 2014 w gminie Suchań została zawodniczka uczniowskiego klubu Kusy Suchań Aleksandra Zajączkowska. Nagrodę dla niej ufundowała i wręczyła Burmistrz Gminy Suchań Stanisława Bodnar.

Plebiscyt „Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2014" to także wybór najważniejszego wydarzenia sportowego w powiecie stargardzkim. Wybór mieszkańców i plebiscytowej kapituły padł na Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie. To była dziewiąta edycja maratonu rowerowego. W sierpniowych zawodach sklasyfikowano 1347 zawodników.

Fot. Tadeusz Surma