Głównej zawartości

Akcja dla KubyW ramach podziękowań dla darczyńców, ale także w celu zachęcenia kolejnych osób do pomocy choremu 12-latkowi  – mors Robert Michaliszyn, nie bacząc na zimno, przepłynął odcinek rzeki Iny. 22 lutego pod patronatem Starosty Stargardzkiego odbyła się akcja „10 minut dla Kuby”.

 

Kuba Biernacki, dla którego zorganizowano akcję, to 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie Szczecińskim. Zmaga się z chorobą nowotworową, na którą nie działa już chemioterapia. Szansę na wyzdrowienie chłopca zwiększa leczenie, którego NFZ nie refunduje. Jego koszt to 300 tysięcy złotych. Podczas akcji zorganizowanej w Parku Jagiellońskim nad Iną wolontariusze zbierali pieniądze na leczenie Kuby. Do puszek trafiło ponad 5,5 tysiąca złotych. 

Kiedy kibice ubrani w zimowe kurtki, czapki i szaliki stali przy brzegu rzeki, pan Robert Michaliszyn mając na sobie jedynie kąpielówki, wszedł do wody. W dodatku, spędził w niej nie 10, ale ponad 20 minut! Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwali strażacy oraz ratownicy wodni. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem wyczynu morsa, który skutecznie zwrócił uwagę na Kubę Biernackiego. W parku odbył się również pokaz pojazdów militarnych.

Organizatorem imprezy było Centrum Wolontariatu Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Stargardzie Szczecińskim.


Fot. Tadeusz Surma