Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/27kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/27kd

Forum szkolnictwaNa temat rozwoju szkolnictwa zawodowego rozmawiano 24 marca podczas Zachodniopomorskiego Forum Szkolnictwa Zawodowego. W spotkaniu zorganizowanym w Zespole Szkół nr 1 wzięli udział m.in. przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Szczecinie, samorządu powiatowego i miejskiego oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Rok szkolny 2014/2015 to, jak ogłosiła Minister Edukacji Narodowej, Rok Szkoły Zawodowców. W całej Polsce realizowany jest program, którego celem jest odbudowa szkolnictwa zawodowego, m.in. poprzez dostosowanie kształcenia do realnych potrzeb rynku pracy. O założeniach programu mówiła podczas konferencji Zachodniopomorska Kurator Oświaty Maria Borecka. Kurator przyznała, że wciąż istnieje wiele negatywnych stereotypów na temat szkół zawodowych. Są uznawane za gorsze, choć w rzeczywistości poziom kształcenia w nich z roku na rok jest coraz wyższy. A co najważniejsze – z czym zgodzili się zarówno nauczyciele jak i dyrektorzy szkół – ukończenie klasy zawodowej daje bardzo duże szanse na zatrudnienie.

Wicestarosta  Iwona Wiśniewska podczas konferencji mówiła na temat związku samorządu lokalnego i zintegrowanych działań na rzecz szkolnictwa zawodowego. W powiecie stargardzkim proces wspierania rozwoju szkolnictwa zawodowego trwa już od wielu lat. Najlepszym dowodem na to jest przyznana niedawno przez Ministerstwo Gospodarki nagroda dla Powiatu Stargardzkiego za szczególne osiągnięcia na rzecz kształcenia zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w celu podnoszenia  jakości kształcenia młodzieży dla potrzeb lokalnego rynku pracy.

{gallery}rok2014/marzec2015/27kd{/gallery}

Fot. Tadeusz Surma