jablkaW środę 1 kwietnia rusza akcja „Powiat Stargardzki na Bombie Witaminowej” promująca jedzenie owoców i warzyw. W godz. 11.00-14.00 przy ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie rozdawane będą jabłka z polskich sadów oraz ulotki informacyjne. Zapraszamy!

Akcję organizuje Stowarzyszenie Progress, Oddział Terenowy w Stargardzie przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Złoty Szpon” z Dobrzan oraz Powiatem Stargardzkim. W jej sprawnym przebiegu pomogą wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

Happening przy ul. Wyszyńskiego będzie jednym z wielu, gdyż organizatorzy przyjęli sobie za cel rozdanie mieszkańcom powiatu aż 3 ton jabłek. Z kampanią informacyjną zamierzają dotrzeć do m.in. szkół, przedszkoli, świetlic, ośrodków pomocy społecznej i szpitala. W każdym z tych miejsc propagowane będzie spożywanie warzyw i owoców jako źródła witamin, aby stało się nawykiem żywieniowym, zwłaszcza wśród dzieci.