Konkurs piosenki obcojezycznej10 kwietnia w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie Szczecińskim.

Do udziału w konkursie zgłosiło 9 gimnazjów oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowało się 12 reprezentantów z gimnazjów i 9 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych. Na scenie zaprezentowano piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, a nawet macedońskim. Jury wysłuchało 21 utworów i po burzliwych obradach przyznało miejsca w następującej kolejności:

W kategorii gimnazjów:
I miejsce -   Liwia Żych (Gimnazjum nr 4),
II miejsce –  Agata Brylańska (Gimnazjum nr 3)
III miejsce – Joanna Olszańska (Gimnazjum w Chociwlu ).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce –    Justyna Jarzębińska (II LO),
II miejsce –  Kinga Lipnicka (I LO)
III miejsce – Weronika Madej (I LO).

W czasie obrad jury, gościnnie wystąpił duet wokalny Poetica z Młodzieżowego Domu Kultury. IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej był dla uczniów doskonałą okazją do zaprezentowania swoich talentów i pasji wykorzystując przy tym ich umiejętności lingwistyczne. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Stargardzki i Prezydent Miasta Stargard Szczeciński.

Fot. Tadeusz Surma