Głównej zawartości

Spotkanie ALA15 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Trzeźwości, w Klubie Abstynenta „ALA” odbyło się spotkanie Abstynentów z władzami Powiatu, Miasta, Gminy Stargard i Gminy Kobylanka, a także osobami współpracującymi z Klubem.


Prezes stowarzyszenia Henryk Parkitny oprowadził uczestników spotkania po pomieszczeniach klubowych. Zaprezentował m.in. salę spotkań i salę tenisa stołowego, w której wyeksponowano dorobek Grupy Wsparcia z terapii górskiej, prowadzonej przez terapeutów Aldonę i Roberta Bartosików. Goście obejrzeli także  wystawę prac plastycznych.

Następnie przy kawie i ciastku dyskutowano nad kulturą picia alkoholu oraz nowymi formami pomagania ludziom z problemem alkoholowym, przemocy, narkomanii i hazardu. Dyskusja była owocna – trwała 2,5 godziny.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Sowa, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Patrycja Gross,  Prezes OSiR Beata Radziszewska oraz inni zaproszeni goście.

Na koniec Prezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „ALA” wręczył pisemne podziękowania wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwiązywania problemów alkoholowych na terenie powiatu. Wśród wyróżnionych osób był Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, który na ręce Prezesa Henryka Parkitnego złożył list gratulacyjny z podziękowaniami i życzeniami dla wszystkich członków stowarzyszenia.