Głównej zawartości

Rozpoczął się Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia. Na terenie powiatu stargardzkiego przez cały maj prowadzone będą działania profilaktyczne i edukacyjne.

Po dziesięciu edycjach imprezy przyszedł czas na niewielką zmianę nazwy – nie jest to już Powiatowy Tydzień, ale Powiatowy Miesiąc. Od wielu lat działania związane z przedsięwzięciem trwały znacznie dłużej niż siedem dni. I w tym roku dla mieszkańców powiatu stargardzkiego przygotowano wiele ciekawych inicjatyw, a także bezpłatne badania.

Już teraz zapraszamy na finał Powiatowego Miesiąca, który odbędzie się 29 maja na Rynku Staromiejskim. Zaparkuje tam mammobus, w którym badania będą mogły przeprowadzić panie w wieku 45-49 lat oraz powyżej 70. roku życia. Przypominamy również, że panie w wieku 50-69 lat mogą korzystać z bezpłatnej mammografii w stargardzkim szpitalu (jednak nie częściej niż co 2 lata).

Badania będą przeprowadzane na terenie całego powiatu. LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się:
•    Dobrzany – 7 maja przy Urzędzie Miejskim
•    Kobylanka – 8 maja przy GOK, ul. Jeziorna 6
•    Ińsko – 11 maja przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Bohaterów Warszawy 38
•    Suchań – 11 maja przy Przychodni Zdrowia, kardynała Augusta Hlonda 33
•    Dolice – 11 maja na placu przed Domem Kultury, ul. Wiejska
•    Chociwel – 12 maja przy NZOZ Przychodnia Zdrowia
•    Marianowo – 12 maja przy Urzędzie Gminy, ul. Mieszka I 1
•    Stara Dąbrowa – 12 maja przy Centrum Kultury

Dokładne informacje na temat tego, które panie kwalifikują się do badania oraz kiedy należy mieć skierowanie lekarskie, można przeczytać w załączniku – BADANIA LUX MED DIAGNOSTYKA.

Zdrowie promowane będzie również w szkołach na terenie powiatu, gdzie będą odbywać się prelekcje. Ponadto, Powiat Stargardzki wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zorganizował konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na najlepszą prezentację pt. „Promocja zdrowego stylu życia”. Wiele atrakcji oraz przedsięwzięć przygotowały dla mieszkańców gminy. W harmonogramie oprócz badań mammograficznych, można znaleźć turnieje, konkursy, spotkania i szkolenia na temat profilaktyki i wiele innych. W Kobylance będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach na temat: co jeść, aby ustrzec się raka?, w Suchaniu realizowany będzie program „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”, w gminie Ińsko odbędzie się V rajd pieszy i rowerowy „W zdrowym ciele zdrowy duch”, w gminie Dobrzany 50 mieszkańców będzie mogło skorzystać z bezpłatnego badania RTG płuc, a w Chociwlu przeprowadzone zostaną bezpłatne badania cytologiczne. To tylko kilka działań na terenie powiatu stargardzkiego, a o szczegółach będą informowały gminy.

Zachęcamy do zadbania o swoje zdrowie i do udziału w Powiatowym Miesiącu Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia!

Attachments:
Download this file (mAMMOGRAFIA.doc)BADANIA LUX MED DIAGNOSTYKA[ ]957 kB