Festyn z okazji Dnia Matki i Matki Seniorki w Motańcu zorganizowali: Gmina Kobylanka, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich z Motańca. Dla mieszkańców całej gminy przygotowano wiele atrakcji.

Festyn zorganizowano na terenie świetlicy. Wzięli w nim udział nie tylko mieszkańcy Motańca, ale także innych miejscowości gminy Kobylanka, którym zapewniono bezpłatny transport. W programie był m.in. występ zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylance: Smyki, Kalina oraz Lipka, występ zespołu Biesiada z Szadzka oraz koncert Beaty Ewy Korzeniowskiej i Piotra Dolaty. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci i młodzieży, które chętnie brały udział w grach i zabawach. Mieszkańców gminy podczas festynu odwiedził Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.