Wyjątkowych i utalentowanych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych gościli u siebie Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Wicestarosta Iwona Wiśniewska. 1 czerwca w starostwie odbyło się spotkanie z laureatami Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych.

Przegląd odbył się 16 maja w Świdwinie. Ośmioro uczniów ZSS wystąpiło ze spektaklem pt. „Beksalala, czyli czego ona jeszcze chce” w reżyserii Danuty Romanowskiej-Sroczyk. Ich występ był oceniany przez jury w składzie: aktorka Karina Krzywicka, instruktor Iwona Korab-Kowalska i reżyser Krzysztof Rotnicki. Dzieci i młodzież zachwyciły jury naturalnością, zapałem i ciekawą fabułą.

Starosta przywitał zwycięzców przeglądu stwierdzając, że najwyraźniej Zespół Szkół Specjalnych sukcesy ma wpisane do programu nauczania. Niedawno gościł u siebie Mistrzów Polski w Pływaniu właśnie z tej szkoły, a teraz przyszedł czas na utalentowanych aktorów. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami z przeglądu, a na koniec otrzymali od starosty upominki.