Głównej zawartości

Agnieszka Ossolińska, uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu zajęła pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Skrzydlaty Eksperyment Ziemi”.

Uczennica po raz piąty reprezentowała dwa województwa lubuskie i zachodniopomorskie w finałach XVI edycji ogólnopolskiego i IX polsko-litewskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego. Agnieszka Ossolińska wykonała pracę plastyczną, która zwyciężyła 28 maja w Warszawie, a następnie reprezentowała Polskę w IX finale polsko-litewskim, w którym zajęła III miejsce. Dodatkowo jej praca „Archaeopteryx kontra Kompsognat” zdobyła Nagrodę Publiczności. Praca została wykonana pod kierunkiem nauczyciela plastyki Sławomira Nowickiego. W konkursie ogólnopolskim brało udział 1679 uczestników ze szkół podstawowych i placówek oświatowo-kulturalnych całego kraju. Organizatorem było Muzeum Geologiczne w Warszawie.

Wcześniej, w półfinałach, które odbyły się w Szczecinie, wzięło udział 261 uczestników z województw lubuskiego i zachodniopomorskiego. Tam inne uczennice z ZPO w Chociwlu także zostały laureatkami. Trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Sumisławska, wyróżnienie – Wiktoria Różycka, a nagrodę specjalną Kuratora Oświaty i Wychowania w Szczecinie – Martyna Dolińska. W październiku wszystkie nagrodzone prace będą prezentowane w „Galerii Prezydenckiej” Urzędu Miasta w Szczecinie.

Gratulujemy!