Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwane przez kinomanów wydarzenie. Już 7 sierpnia rusza 42. Ińskie Lato Filmowe. Impreza, która potrwa dziesięć dni, będzie obfitować w najnowsze i najambitniejsze kino polskie oraz zagraniczne. Zapraszamy!

Powiat Stargardzki jest partnerem ILF już od wielu lat. Ten festiwal to jedna z najstarszych imprez filmowych w Polsce. Na przestrzeni kilku dni co roku prezentowane są filmy o wysokich wartościach artystycznych, skierowane do różnych odbiorców. 42. edycja na pewno nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających. Organizatorzy przygotowali bogaty program projekcji. Będzie najnowsze kino polskie, cykl filmów o miastach „Portrety miast”, Kino Naszych Sąsiadów, czyli przegląd najnowszych i najciekawszych propozycji z Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy i Rosji, przegląd kina tureckiego, blok filmów dokumentalnych poruszających aktualne problemy kulturowe i społeczne, Kino Smaków, filmy i bajki dla dzieci, i wiele innych.

Twórców filmowych będzie można zobaczyć nie tylko na srebrnym ekranie. ILF odwiedzi ok. 20 wyjątkowych postaci: reżyserów i aktorów. Przyjazd zapowiedzieli m.in.: Jowita Budnik, Andrzej Chyra, Waldemar Krzystek, Janusz Chabior, Aleksandra Hamkało, Maciej Bochniak, Jacek Lusiński, Łukasz Simlat, Tomasz Ziętek oraz Michał Otłowski.

W piątek 7 sierpnia 42. edycję imprezy zainaugurują projekcje trzech polskich filmów młodych twórców: „To byłoby coś pięknego” w reż. Anny Morawiec, „Dzień babci” w reż. Miłosza Sakowskiego oraz „Koniec świata” w reż. Moniki Pawluczuk.

ILF to nie tylko święto filmu, ale również muzyki. Każdego roku w klubie festiwalowym odbywają się koncerty. Tak będzie również teraz. Organizatorzy tradycyjnie zaprosili do udziału oryginalne, niebanalne formacje takie jak: Pół Całego Keczupu, Ludojad, oraz projekt Muzyczne Podróże Michała Kaczora.

Więcej informacji, w tym szczegółowy harmonogram projekcji znaleźć można na stronie: www.ilf.org.pl