Głównej zawartości

„Mali Piłkarze dla Marcina i Innych” – pod takim hasłem rozegrano turniej piłki nożnej chłopców 12 września na boisku Orlik przy Zespole Szkół nr 2. Mecze odbyły się w ramach III Powiatowego Dnia Dawcy Szpiku i Festynu Mieszkańców Osiedla Zachód.

Mali piłkarze powalczyli o Puchar Starosty Stargardzkiego. Najlepszych zawodników udekorowano medalami. Nie zwycięstwo w turnieju było jednak najważniejsze. Liczył się sam udział, bo cel był szczytny – promocja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Podczas festynu i rozgrywanego turnieju można było uzyskać informacje na temat działalności DKMS Polska i tym samym o najbliższej akcji organizowanej w Stargardzie na rzecz chorych na białaczkę – III Powiatowym Dniu Dawcy Szpiku. Akcja odbędzie się 26 września przy Bramie Pyrzyckiej (w godz. 11:00 – 17:00).

Dla wielu przeszczep szpiku bądź komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy to jedyna szansa na przeżycie. Tak jest w przypadku Marcina Kutrowskiego, któremu dedykowana jest akcja. Stargardzianin cierpi na niespotykaną u osób  w jego wieku chorobę krwi – szpiczaka. Przeszczepu potrzebują też inni chorzy, dlatego serdecznie zachęcamy do rejestracji i udziału w Powiatowym Dniu Dawcy Szpiku!