Głównej zawartości

19 września rusza II Powiatowy Gwiaździsty Zjazd Rowerowy organizowany przez Powiat Stargardzki oraz Stargardzkie Porozumienie Rowerowe. W ten sposób przyłączamy się do obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Dnia Ekologii. Uczestnicy wezmą udział w losowaniu Nagrody Starosty Stargardzkiego – nowego roweru!

Gwiaździsty Zjazd nie jest wyścigiem. Nie liczy się kto będzie pierwszy ani ostatni – każdy uczestnik będzie miał szansę wylosować nagrodę. Nowego właściciela roweru poznamy podczas happeningu ekologicznego na Bobrowej Polanie.

Grupy rowerzystów wyruszą razem z gmin powiatu stargardzkiego (godziny i miejsca zbiórki są ustalane w poszczególnych gminach biorących udział w imprezie), tak aby dotrzeć na Rynek Staromiejski o godz. 10:30. Na miejscu zbiórki – gwarantowana gorąca atmosfera niezależnie od pogody! Uczestnikom będą rozdawane numerki, które wezmą udział w losowaniu nagrody głównej, a także koszulki i kamizelki odblaskowe.

Ok. godz. 11:00 wszyscy rowerzyści wyruszą w 18-kilometrową przejażdżkę ulicami Stargardu.

Uwaga! Przejazd będzie zabezpieczany przez Policję i Straż Miejską, jednak w celu jego sprawnego przeprowadzenia, dzieci do lat 6 muszą być przewożone przez rodziców w przyczepkach lub krzesełkach rowerowych. Grupy szkolne – pod opieką nauczycieli lub upoważnionych osób.

Finał II Powiatowego Gwiaździstego Zjazdu Rowerowego odbędzie się na Bobrowej Polanie, gdzie będą trwały obchody Dnia Ekologii. Powiat Stargardzki wraz z Proeuropejskim Centrum Ekologii przygotowują z tej okazji mnóstwo atrakcji dla mieszkańców. W programie m.in.: gry terenowe z nagrodami, stolik „Małego Ekologa”, zajęcia na leśnej ścieżce zdrowia, strzelnica paintballowa, pieczenie kiełbasek na ognisku. Przez cały czas trwania imprezy prowadzona będzie charytatywna zbiórka plastikowych nakrętek.

Zachęcamy do udziału!

Poniżej REGULAMIN II Powiatowego Gwiaździstego Zjazdu Rowerowego 19 września pod honorowym patronatem Starosty Stargardzkiego.

Attachments:
Download this file (REGULAMIN.doc)Regulamin[ ]653 kB