Głównej zawartości

Reprezentacja dziewcząt II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie Szczecińskim zwyciężyła w finale Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych 17 września w Słubicach.

Drużynę tworzyły: Joanna Jabłońska, Klaudia Ziółkowska, Eliza Lenartowicz, Klaudia Kalicka, Aleksandra Wiktorczyk, Anna Wiktorczyk, Kinga Łepkowska, Magdalena Zycer, Natalia Jachura, Natalia Piaskowska, Malwina Kubiak i Kasandra Dawid.

Swoją drogę do sukcesu dziewczęta rozpoczęły jeszcze jesienią ubiegłego roku, kiedy to zdecydowanie wygrały zmagania na szczeblu powiatowym. Następnie, wiosną okazały się najlepsze w całym województwie, aby ostatecznie W Słubicach wywalczyć tytuł najlepszej szkoły w kraju.

Reprezentantki „nowego ogólniaka” uzyskały 1398 punktów, co jest najlepszym wynikiem w historii szkoły. Pokonały takie zespoły jak Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Aleksandrowa Łódzkiego (1388 pkt.) oraz III LO z Wrocławia (1371 pkt).

Osobisty sukces na swoim koncie zapisały: Kinga Łepkowska, która pchnęła kulą na odległość 11,57 m, zdobywając 156 punktów (drugi wynik zawodów), Aleksandra Wiktorczyk, która przebiegła dystans 800 metrów w czasie 2.18,39 s, uzyskując 149 punktów, oraz Anna Wiktorczyk, która ten sam dystans pokonała w czasie 2.18,79 s (148 punktów).

To pierwszy złoty medal Mistrzostw Kraju reprezentacji II Liceum i jednocześnie największy sukces w 25-letniej historii liceum. Opiekunami zespołu byli nauczyciele wychowania fizycznego: Sławomir Świerczyński i Renata Stańkowska.