Głównej zawartości

II Powiatowy Gwiaździsty Zjazd Rowerowy za nami. Piękna pogoda i chęć przyłączenia się do obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia Ekologii, sprawiły, że na Rynku Staromiejskim zebrało się blisko 300 rowerzystów. 

Grupy wyruszały z poszczególnych gmin, aby spotkać się na Rynku po godz. 10:00. Na miejscu czekali na nich organizatorzy przedsięwzięcia: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Mirosław Mazański ze Stargardzkiego Porozumienia Rowerowego, którzy wraz z pracownikami starostwa, rozdawali koszulki i kamizelki odblaskowe. Do akcji włączyli się także stargardzcy policjanci, wręczając rowerzystom dzwonki i oświetlenie do roweru.

Każdy z uczestników otrzymywał numer, który na koniec zjazdu brał udział w losowaniu nagrody głównej ufundowanej przez Powiat Stargardzki – roweru miejskiego. Zanim to jednak nastąpiło, wszyscy uczestnicy pokonali ok. 18 kilometrów ulicami miasta. Finał imprezy odbył się na Bobrowej Polanie, gdzie trwał happening ekologiczny z okazji Dnia Ekologii, zorganizowany przez Powiat Stargardzki i Proeuropejskie Centrum Ekologiczne. Tam właśnie odbyło się losowanie Nagrody Starosty Stargardzkiego. Rower miejski trafił do Julii Kisiel. Nagrody otrzymali także: najmłodszy uczestnik zjazdu, który samodzielnie przejechał wytyczoną trasę, najliczniejsza rodzina i osoba, która przyjechała najstarszym rowerem.


Fot. Tadeusz Surma; Powiat Stargardzki