Głównej zawartości

W środę, 30 września br. zapraszamy Państwa na otwarcie nowej wystawy w holu budynku starostwa. Będą to prace 17-letniej Cecylii Wróbel pt. „Kształty wyobraźni”. Rysunki utrzymane w charakterze mangi są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Zachwycają dokładnością, warsztatem, a przede wszystkim obrazują wielką wyobraźnię młodej autorki.

Cecylia Wróbel ma 17 lat i jest uczennicą drugiej klasy Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie. Zaczęła rysować już w szkole podstawowej, inspirując się działaniami artystycznymi mamy, po której – jak twierdzi – odziedziczyła talent.
„Nie rysuje dla innych, te rysunki są jej historią, jej przeżyciem – mówi o niej Ryszard Baloń. – Cecylia rysuje głównie w podręcznym szkicowniku, nie bardzo dbając o materiał, na którym pracuje. Doskonale wie, jakie posiada umiejętności i ciągle je doskonali. To nie są efektowne kreacje artystyczne, to są niekiedy maleńkie szkice, których wyraz i idea budzą szacunek, niepokój i refleksję”.
W rozwijaniu pasji pomogła jej Emma Babiak z pracowni plastyki MDK w Stargardzie, a także Jerzy Pantz. W ostatnim czasie Cecylia - pod opieką Ryszarda Balonia - uzyskała znaczące osiągnięcie artystyczne. W 2014 roku, w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie Grafików Włoskich w Wigonzy koło Padwy, uzyskała wyróżnienie. W tym samym roku została nagrodzona na biennale grafiki we Wrocławiu.
Prace młodej artystki podziwiać można do 26 października br. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!