8 października odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie Szczecińskim. Willa nad Iną odzyskała swój blask, a dla dzieci i młodzieży, którzy od ponad 50 lat rozwijają właśnie tutaj swoje zainteresowania i pasje powstały: studio nagrań, sala baletowa na poddaszu i większa liczba pracowni.

Obok poprawy stanu technicznego i wyglądu obiektu (przeprowadzono renowację, aranżację wnętrza, zamontowano zewnętrzne oświetlenie, przystosowano obiekt do użytku dla osób niepełnosprawnych i zadbano o teren dookoła), zwiększona została również jego funkcjonalność, co pozwoli na organizację większej liczby imprez i wydarzeń kulturalnych.

Z racji zabytkowego charakteru obiektu - nad pracami remontowymi czuwał Konserwator Zabytków. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 5 900 000 zł. Ponad 4 000 000 mln zł - zostały pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013, pozostałą kwotę dofinansowało Miasto Stargard Szczeciński.

Przybyli na uroczyste otwarcie nie szczędzili słów uznania dla wyglądu i funkcjonalności popularnego MDK-u. W uroczystości wzięli udział Senator RP, Posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych województwa zachodniopomorskiego, powiatu stargardzkiego, pracownicy, podopieczni i miłośnicy Młodzieżowego Domu Kultury.

Przez cały weekend 09-11 października trwać będą „Drzwi Otwarte” – każdy może zobaczyć zmiany, jakie na dobre zagościły w MDK.

• Piątek: 15:00, 16:00, 17:00;
  • Sobota: 15:00, 16:00, 17:00;
  • Niedziela: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00.