Dzisiaj, o godz. 11.00, w sali koncertowej Państwowej Szkoły  Muzycznej I i II stopnia odbyła się inauguracja III edycji, cieszącej się dużym zainteresowaniem imprezy, pn. „Jesienny Jazz”. Warsztaty dla młodych muzyków poprowadzą znani i cenieni na polskiej oraz międzynarodowej scenie muzycy jazzowi:

Janusz Szrom – śpiew, Adam Wendt - saksofon, Wojciech Niedziela – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Marcin Jahr- perkusja, Artur Lesicki  - gitara, Joanna Gajda - akompaniament. W tym roku do grona prowadzących dołączy Piotr Szmidt, który poprowadzi zajęcia na trąbce i Jola Szczepaniak, ze swoją „Kliniką jazzową” z warsztatami  wokalnymi. Do udziału w zajęciach zakwalifikowało się ponad 60 uczestników.

W poprzednich latach, w Powiatowych Warsztatach Jazzowych uczestniczyło ok. 170 osób, odbyło się 7 koncertów i jam session. Powiat Stargardzki wsparł Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie Szczecińskim dwoma obojami, saksofonem i klarnetem. W tym roku Starosta Stargardzki wręczył Dyrektorowi Szkoły fagot. W stargardzkiej placówce, prowadzonej przez Pana Grzegorza Konopczyńskiego – Powiat Stargardzki ma przyjaciela i partnera, w realizacji przedsięwzięcia jakim jest właśnie "Jesienny Jazz".

„Jazz potęgą jest i basta!” - tym zdaniem rozpoczął swoje inauguracyjne wystąpienie Starosta Stargardzki - Ireneusz Rogowski. Stwierdzenie to nie wzbudza najmniejszych wątpliwości. Jazz to zjawisko fascynujące i jak pisał Leopold Tyrmand  w swojej książce „U brzegów jazzu” - „Jazz to muzyczny tlen codziennego obcowania ze sztuką, bezpośrednio wpływa na życie estetyczne, jest wyrazicielem głębokich emocji.”

Imprezy towarzyszące:

• 12.10.2015 r. godz. 19:00 - Koncert Stargardzkiej Orkiestry Dętej (PSM)
  • 13.10.2015 r. godz. 20:00 - Koncert Stargardzkiej Orkiestry Jazzowej (Piwnica TPS) i jam session  (Piwnica TPS)
  • 14.10.2015 r. godz.19.00 - ”Barwy Jazzu” recital Joli Szczepaniak (PSM)
  • 15.10.2015 r. godz. 17.00 - Koncert finałowy uczniów i mistrzów.

Zdjęcia: Tadeusz Surma