6 października w siedzibie Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego, w Budynku Państwowej Straży Pożarnej, odbyło się cykliczne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkaniu przewodniczyła Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka.

Tematem przewodnim obrad było przygotowanie służb oraz instytucji powiatu stargardzkiego do nadchodzącej zimy. Poruszono kwestie przygotowania i utrzymania dróg powiatowych do okresu zimowego, uzgodniono zasady współpracy pomiędzy poszczególnymi organami. Zwrócono także uwagę na problem bezdomności. Na dzień 30 października w powiecie stargardzkim zarejestrowanych jest 289 osób bezdomnych, z czego 39 osób to dzieci. Gminne Ośrodki Pomocy oraz Miejski Ośrodek Pomocy współpracują ze sobą w tym zakresie. Niestety nie wszyscy chcą przyjąć oferowaną pomoc. Jednym z warunków uzyskania noclegu w schronisku jest trzeźwość.

Przygotowano informację, gdzie i w jakiej postaci osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc. Podkreślono również, że Policja we współpracy ze Strażą Miejską oraz Ośrodkami Pomocy Społecznej organizują wizje lokalne miejsc, w których mogą znajdować się bezdomni.

Informacje na temat placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym na terenie całego województwa: INFORMATOR