Strefa zamieszkania - kto ma tutaj pierwszeństwo? Rondo - lepiej jechać zewnętrznym czy wewnętrznym pasem? A na parkingu przy centrum handlowym, jakie obowiązują przepisy ruchu drogowego? Na te i inne pytania stargardzcy policjanci wspólnie z przedstawicielem starostwa  odpowiadają w II edycji projektu Bezpiecznie na drodze z Radiem Stargard.

Jest to już II edycja projektu Bezpiecznie na drodze z Radiem Stargard, podczas którego stargardzcy policjanci i przedstawiciel powiatu stargardzkiego udzielają fachowych porad na temat obowiązujących przepisów. Działania obejmują między innymi cykl audycji w radiu oraz kontrole, podczas których kierujący i piesi odpowiadają na krótkie pytania z zakresu obowiązujących przepisów.

5 listopada wśród uczestników ruchu w rejonie Placu Wolności kierowcy i piesi odpowiadali na pytania, jakie zasady obowiązują podczas jazdy na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym oraz jak powinni zachować się kierujący zjeżdżający w stronę ulicy Czarnieckiego i Wyszyńskiego. Jak się okazało, nie wszyscy potrafili odróżnić wykorzystywane w pojazdach oświetlenie.

Wszystkich, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie zapraszamy do słuchania Radia Stargard w piątki po godzinie 11.00.