Głównej zawartości

Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Brydża Sportowego „BRYDŻ-STAR” po raz dwudziesty piąty zorganizowało Memoriał im. Janiny Wielkoszewskiej. Rozgrywki odbywały się w dniach 6-8 listopada w hali OSiR.

Memoriał oficjalnie otwarto 7 listopada. Jednak miłośnicy brydża spotkali się już dzień wcześniej na Turnieju Par pamięci arcymistrza Mariana Skwirczyńskiego, a także Memoriałowym Turnieju Par. Następnego dnia odbył się Budimex Grand Prix Polski Par. Od godziny 10:00 w niedzielę rozgrywano natomiast Memoriałowy Turniej Teamów.

25. Memoriał im. Janiny Wielkoszewskiej po raz kolejny zakończył się sukcesem, o czym świadczy przede wszystkim duże zainteresowanie ze strony uczestników. Hala OSiR była zapełniona po brzegi, a wśród graczy można było dostrzec osoby w różnym wieku. Tegorocznymi zwycięzcami zostali Dariusz Bogucki i Mirosław Makatrewicz. Jednym z fundatorów nagród był Powiat Stargardzki.

Pierwszy Memoriał rozegrano w 1991 roku. Jego patronką jest zmarła w 1990 roku Janina Wielkoszewska, propagatorka brydża i organizatorka wielu zawodów brydżowych na terenie Stargardu Szczecińskiego. W imprezie biorą udział wybitni gracze, medaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Fot. Tadeusz Surma