W środę 25 listopada o godz. 12.30 w Starostwie Powiatowym zostanie otwarta wystawa malarstwa Krystyny Krawczyk. Prace autorki z grupy plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie będzie można podziwiać przez najbliższy miesiąc.

Malarstwem Krystyna Krawczyk interesuje się od kilkunastu lat. Początkowo działała w Stargardzkim Centrum Kultury, później rozwijała swój talent w Domu Kultury Kolejarza w grupie „Malachit”. Od wielu lat uczestniczy w grupie plastycznej UTW.

Swoje obrazy tworzy wieloma technikami, takimi jak: olej, akryl, akwarela, pastele olejne i suche, a także ołówek. Najlepiej odnajduje się w tworzeniu portretów, aktów, malowaniu zwierząt, architektury, pejzażu i martwej natury.