„Wybieraj z głową, ucz się z pasją” to hasło doskonale oddające sens wystawy zawodoznawczej, zorganizowanej wczoraj przez Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie. Kilkaset osób zwiedziło stoiska, na których prezentowano oferty szkół ponadgimnazjalnych.

Wydarzenie pod patronatem Starosty Stargardzkiego odbyło się w sali sportowej Centrum Kształcenia Praktycznego. Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych, którzy stoją u progu wyboru dalszej ścieżki edukacji, mogli zapoznać się z bogatą ofertą szkół z powiatu stargardzkiego. Podczas wystawy rozmawiali ze starszymi kolegami, pytali, jak wygląda nauka w ich szkole, oglądali eksponaty będące efektem prac na zajęciach.

Młodzież ucząca się w klasach o profilu kulinarnym kusiła słodkimi wypiekami; były też interesujące konstrukcje, elektronika, sprzęt muzyczny i wiele innych. To wszystko pokazywało gimnazjalistom, że nauka w szkołach ponadgimnazjalnych nie musi być nudnym obowiązkiem, ale może towarzyszyć jej pasja. W wystawie wzięli również udział przedstawiciele różnych zawodów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska służb mundurowych – wojska i policji.

Fot. T. Surma