Pod taki hasłem w dniu 8 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 5 w Stargardzie Szczecińskim odbyła się cykliczna akcja poboru krwi. Do oddania drugiemu człowiekowi  tego, co mamy najcenniejsze zgłosiło się 47 osób. Po wstępnych badaniach lekarskich zakwalifikowało się 33 uczniów, którzy oddali łącznie 14,850 litra pełnej krwi.

Wśród oddających krew były 24 osoby, które zrobiły to pierwszy raz, a także 7 dziewcząt. Pobór krwi zorganizowało Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Szczecinie. Koordynatorem był Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK Pan Jerzy Bochenek, Państwo Renata i Marian Wojtakajtis i Pan Andrzej Łoń.

Podczas akcji poboru młodzież szkolną odwiedził patron akcji Pan Ireneusz Rogowski Starosta Stargardzki wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Panem Adamem Chrałowiczem.

Fot. Marzena Sztuba