11 grudnia w Starostwie Powiatowym odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklicznej edukacji diabetologicznej. Jednak tym razem, zamiast wykładów na temat cukrzycy i zdrowego trybu życia, były świąteczne prezenty i wspólne kolędowanie.

Gospodarz spotkania – Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski złożył diabetykom życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Na wstępie podziękował również wszystkim, którzy angażowali się w organizację cyklicznych spotkań dla cukrzyków: Pani Adriannie Jankowskiej – dietetykowi, Pani Elżbiecie Drobik – specjaliście pielęgniarstwa diabetologicznego oraz Małgorzacie Złotek – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym.

W świąteczny nastrój wprowadził występ akordeonisty, a następnie dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu stargardzkiego. Dla wychowanków placówek Powiat Stargardzki przygotował słodkie prezenty. Sześć wielkich worków wypełnionych słodkościami przekazał dzieciom Starosta wraz z Zarządem Powiatu.

Na koniec uczestnicy spotkania oraz organizatorzy wymieniali się świątecznymi upominkami, życzeniami a przede wszystkim – podziękowaniami.

Fot. Tadeusz Surma