19 stycznia w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody ze starostami. Powiat Stargardzki reprezentowali: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Wicestarosta Iwona Wiśniewska.

- Chcę poznać najważniejsze problemy, z jakimi się borykacie – powiedział na początku spotkania wojewoda Piotr Jania. – Zależy mi na tym, żeby nasza współpraca była bliska i żebyśmy byli na bieżąco ze wszystkim, co jest istotne dla lokalnych społeczności.

Starostowie wskazywali m.in. na kłopoty z funkcjonowaniem niektórych szpitali powiatowych, apelowali o zwiększenie środków z rezerwy budżetowej na realizację zadań zleconych oraz zwiększenie środków w ramach NPPDL.

Wojewoda zapewnił, że spotkania ze starostami będą odbywać się regularnie, i że postara się zająć każdym ze zgłoszonych problemów.

Źródło: szczecin.uw.gov.pl