Głównej zawartości

Prawdziwie wileński klimat zapanował w Domu Kultury Kolejarza i Stargardzkim Centrum Kultury w miniony weekend. A wszystko za sprawą Kaziuków Wileńskich, które w Stargardzie po raz czternasty zorganizował Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Jak zwykle było smacznie, radośnie i muzykalnie. Kaziuki Wileńskie to dwudniowe wydarzenie, podczas którego można spróbować tradycyjnych przysmaków, m.in. pierników i chleba, a także zapoznać się z kulturą wileńską poprzez obcowanie ze śpiewem oraz tańcem.

5 marca w Domu Kultury Kolejarza odbyła się wystawa obrazów grupy „Malachit”. Przed uroczystym otwarciem wydarzenia można było zmierzyć sobie poziom cukru oraz ciśnienie, skorzystać z „kawiarenki Seniora”, obejrzeć rękodzieła, a także wziąć udział w loterii i kiermaszu. Po godzinie 12.00 na scenie DKK wystąpiły zespoły ludowe z Wileńszczyzny. Drugiego dnia imprezy w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się kiermasz oraz koncert galowy zespołów wileńskich.

Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski wraz z Wicestarostą Iwoną Wiśniewską w podziękowaniu za przyjazd oraz udział w Kaziukach, wręczyli listy gratulacyjne zespołom: „Iskry”, „Barwy Podwileńskie” i „Rudaminka”, a także prezent - laptopa na użytek Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Rudominie na Litwie.


Fot. Tadeusz Surma